2019-04-29 | Иқтисодиёт
”Хоразм кунлари” лойиҳаси доирасида Туркиянинг Адана ва Анталия шаҳарларида ўтказилаётган тадбирларда Хоразм вилояти ҳокими Фарҳод Эрманов бошчилигидаги вилоят делегацияси иштирок этмоқда.
Ташриф доирасида ушбу шаҳарлар маъмурияти раҳбарлари ва ишбилармон доира вакиллари, Хоразм вилояти билан ҳамкорлик қилиш истагидаги етакчи компаниялар ва сайёҳлик ташкилотлари раҳбарлари билан учрашувлар режалаштирилган. Минтақанинг инвестицион, экспорт ва туризм салоҳиятига бағишланган тақдимотлар намойиши турк ишбилармон доира вакиллари учун вилоятимиз ҳақида тўлароқ маълумот олиш имконини беради ва келгусида икки давлат ўртасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлашга хизмат қилади.
”Хоразм кунлари” доирасида Хоразм вилоят мусиқали драма театри ижодий жамоаси томонидан драматург Эркин Самандар қаламига мансуб ”Султон Жалолиддин” спектаклининг намойиши ҳам режалаштирилган.

«Дни Хорезма» начинаются в Турции
28 апреля 2019 года началась поездка в Турцию представительной делегации Хорезмской области во главе с хокимом Фархадом Эрмановым, которая примет участия в «Днях Хорезма» в таких ключевых городах, как Адана и Анталья.
Для визита подготовлена насыщенная программа, предусматриваются встречи с официальными представителями муниципалитетов турецких городов, губернаторами и мэрами, главами местных Торгово-промышленных палат, деловые переговоры с руководителями ведущих предприятий, компаний, фирм и туристических агентств, заинтересованных в сотрудничестве с Хорезмской областью.
По информации Посольства Узбекистана в Турции, презентации в регионах инвестиционного, экспортного и туристического потенциала области будет совмещаться с гастролями творческого коллектива Хорезмского областного музыкально-драматического театра со спектаклем по пьесе Эркина Самандара «Султан Жалолиддин».