Президент Хитойга ташрифини якунлаб, Тошкентга жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “Бир макон, бир йўл” халқаро форумида иштирок этиш учун 24-27 апрель кунлари амалий ташриф билан Пекин шаҳрида бўлди.
Давлатимиз раҳбарининг Хитой Халқ Республикаси Раиси Си Цзиньпин билан учрашувида мамлакатларимиз ҳамкорлигининг янги истиқболлари белгилаб олинди.
Шунингдек, Беларусь Республикаси Президенти, Тожикистон Республикаси Президенти, Халқаро валюта жамғармаси бошқарувчи директори, Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Бош котиби, Бутунхитой халқ вакиллари кенгаши Доимий қўмитаси раиси билан учрашувлар ўтказилди.
Президентимиз “Бир макон, бир йўл” халқаро форумида иштирок этиб, нутқ сўзлади, минтақавий ҳамкорлик учун долзарб аҳамиятга эга қатор ташаббусларни илгари сурди.

Шавкат Мирзиёев завершил свой визит в Китай и отбыл в Ташкент
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 24-27 апреля посетил Китай с рабочим визитом для участия в международном форуме "Один пояс, один путь".
Глава нашего государства провел встречу с Председателем Китайской Народной Республики Си Цзиньпином, на которой лидеры двух стран наметили новые перспективы двустороннего сотрудничества.
Состоялись также встречи с Президентом Республики Беларусь, Президентом Республики Таджикистан, Директором-распорядителем Международного валютного фонда, Генеральным секретарем Организации Объединенных Наций, Председателем Постоянного комитета Всекитайского собрания народных представителей.
Президент нашей страны принял участие в "круглом столе" форума, в своем выступлении выдвинул ряд инициатив, имеющих актуальное значение для укрепления регионального сотрудничества.