Ҳиндистон Элчиси билан учрашув
2019 йилнинг 23 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов ўз дипломатик миссиясини якунлаётган Ҳиндистон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Винод Кумарни қабул қилди.
Учрашувда Ўзбекистон-Ҳиндистон ҳамкорлигининг жорий кун тартиби ҳамда истиқболлари юзасидан фикр алмашилди.
Икки мамлакат раҳбарларининг мунтазам мулоқоти асос бўлган икки томонлама муносабатларнинг юқори даражада эканлиги мамнуният билан таъкидланди. Президент Шавкат Мирзиёев ва Бош вазир Нарендра Моди ўзаро манфаат касб этадиган барча соҳаларда алоқаларни мустаҳкамлашга йўналтирилган асосий масалаларни муҳокама қилиш учун сўнгги ярим йилда икки марта учрашгани алоҳида қайд этилди.
Мулоқот чоғида халқаро ва минтақавий сиёсатнинг айрим масалалари ҳам кўриб чиқилди.
Субат якунида Вазир икки мамлакат ўртасидаги кўп томонлама шерикчиликнинг изчил ривожланишида Элчининг шахсий ҳиссисига юқори баҳо берди.
Элчи Ўзбекистондаги дипломатик ваколатхона раҳбари сифатидаги фаолиятида кўрсатилган барча ёрдамлар учун ўз миннатдорчилигини билдирди.

Встречa с Послом Индии
23 апреля 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Индия Винода Кумара, завершающего свою дипломатическую миссию.
Состоялся обмен мнениями по текущей повестке дня и перспективам узбекско-индийского сотрудничества.
Стороны с удовлетворением констатировали высокий уровень двусторонних отношений, в основе которых регулярный диалог руководителей двух стран. Президент Шавкат Мирзиеёв и Премьер-министр Нарендра Моди за последние полгода дважды встречались для обсуждения ключевых вопросов, направленных на наращивание связей во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
На встрече также рассмотрены отдельные вопросы международной и региональной политики.
В завершение беседы Министр высоко оценил личный вклад Посла в поступательное развитие многостороннего партнерства между двумя странами.
Посол, со своей стороны, поблагодарил за всемерное содействие в его работе в качестве главы дипмиссии в Узбекистане.