Ўзбек ва корейс халқлари дўстлиги намоён бўлди
Ўзбекистон Республикаси Президент Шавкат Мирзиёев ва Корея Республикаси Президенти Мун Чжэ Ин рафиқалари билан бирга икки мамлакат санъат усталарининг концерт дастурида иштирок этди.
Олий мартабали меҳмон шарафига ташкил этилган ушбу концертда юртимиз санъаткорлари, корейс маданият маркази аъзолари ва Жанубий Кореядан келган ижодий гуруҳлар қатнашди.
Маълумки, юртимизда икки юз мингга яқин корейс миллатига мансуб фуқаролар яшайди. Улар мамлакатларимиз ва халқларимизни янада яқинлаштиришда катта роль ўйнамоқда.
Эртага Тошкентда Корейс маданияти ва санъати уйи очилади. У корейс халқининг маданий меросини сақлаш ва ривожлантиришга хизмат қилади.
Концертда ўзбек ва корейс миллий куй-қўшиқлари ижро этилди. Уларда халқларимиз ўртасидаги дўстлик, маданий ҳамкорлик яна бир бор намоён бўлди.

Концерт дружбы народов Узбекистана и Южной Кореи
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Республики Корея Мун Чжэ Ин вместе с супругами приняли участие в концерте мастеров искусств двух стран.
На концерте, устроенном в честь высокого гостя, приняли участие отечественные артисты, члены центров корейской культуры и творческие коллективы из Южной Кореи.
В нашей стране проживают около двухсот тысяч граждан корейской национальности. Они вносят достойный вклад в дальнейшее сближение наших стран и народов. Завтра в Ташкенте откроется Дом корейской культуры и искусства, который послужит делу сохранения и развитию культурного наследия корейцев.
На концерте исполнены национальные песни и музыка двух народов. Красочная программа стала очередным воплощением дружбы и культурного сотрудничества наших стран.