Термиз темир йўл вокзали замонавий қиёфага кирди
Халқаро бахшичилик санъати фестивали арафасида замонавий қиёфадаги бундай иншоотнинг фойдаланишга топширилиши сурхондарёликлар учун улкан совға бўлди.
Қурилиш-монтаж ишларида 500 нафардан зиёд тажрибали қурувчи кечаю-кундуз меҳнат қилди. Дастлаб бинонинг ташқи фасад ва том қисмлари таъмирланди. Амалга оширилган саъй- ҳаракатлар туфайли вокзалнинг кутиш ва юқори даражада хизмат кўрсатиш заллари ҳам замонавий кўринишга эга бўлди. Бундан ташқари, бинода жойлашган она-бола хонаси янгидан жиҳозланди. Замонавий ёритиш тизимлари ўрнатилиб, перрон ҳам таъмирланди.
Йўловчи поездларнинг қатнов жадвали акс этган электрон ойна, перрон қисмида ҳамда кутиш залида ахборот олиш таблолари ўрнатилди. Wi-Fi интернет тизими, электрон кутубхона жорий этилди. Вокзал худудида дам олиш хоналари, ногиронлар учун махсус санузел, юк бўлими, замонавий овқатланиш, сайёҳлар ва йўловчилар учун Сурхондарёнинг миллий ҳунармандчилиги акс этган эсдалик совғалар савдо шохобчалари ҳам ташкил қилинди.
Вокзалда 125 нафар ишчи-хизматчи фаолият кўрсатади. Бу ерда бир вақтнинг ўзида 200 нафар, бир суткада 1200 дан зиёд йўловчига хизмат кўрсатиш имконияти яратилди.
Халқаро бахшичилик санъати фестивалига келаётган меҳмонлар янги вокзал биносида тантанали кутиб олинди.

Новый облик железнодорожного вокзала Термеза
Накануне Международного фестиваля искусства бахши сдали в эксплуатацию здание реконструированного вокзала.
Более 500 опытных строителей круглосуточно занимались строительно-монтажной работой. Сначала были отремонтированы крыша и фасад здания. В результате выполненных работ по ремонту и реставрации внутренней части здания современный облик приобрели залы ожидания и обслуживания. Заново оборудована расположенная внутри комната матери и ребенка. Установлена современная осветительная система, отремонтирован перрон.
Установлены электронное окно с графиком движения пассажирских поездов, на перроне и в зале ожидания – информационные табло. Внедрены электронная библиотека, система Wi-Fi. На территории вокзала есть комнаты отдыха, специальный санузел для инвалидов, торговые павильоны для реализации изделий, изготовленных ремесленниками Сурхандарьи, современный пункт питания.
На вокзале работают 125 рабочих и служащих. Созданы условия для единовременного обслуживания 200, а в течение суток – 1200 пассажиров.
Гости, прибывающие на Международный фестиваль искусства бахши, были торжественно встречены в здании нового вокзала.