II Халқаро Миллий либослар фестивали Шаҳрисабзда бўлиб ўтади
21 мартдан 22 мартгача Наврўзни байрамини нишонлаш кунларида Шаҳрисабзда Иккинчи Миллий либослар фестивали бўлиб ўтади. Тадбирда Ўзбекистон, Қозоғистон, Қирғизистон, Тожикистон ва Италиядан модельерлар ва дизайнерлар тўпламларини тақдим этади.
Фестиваль доирасида маҳаллий ва хорижий дизайнерларнинг мода намойишлари, ёш дизайнерлар учун иштирокчилардан мастер-класслар, миллий ансамбллари ва ижрочиларнинг чиқишлари кутилмоқда.
Фестивалнинг ёпилиш маросимида фестивалда тақдим этилган энг яхши тўплам муаллифларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтади.

Shahrisabz to host International Festival of National Clothes
On March 21-22, Shahrisabz will host the II International Festival of National Clothes. Fashion designers from Uzbekistan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan and Italy will present their collections at the event.
As reported by the Press Service of the State Committee for Tourism Development of the Republic of Uzbekistan, within the framework of the festival, fashion shows of domestic and foreign designers, master classes, performances by folklore ensembles and performers will be held. Authors of the best collections, presented at the festival, will be awarded at the closing ceremony of the event.