Ҳиндистон Ташқи ишлар вазири билан учрашув
2019 йилнинг 1 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Абу-Даби шаҳрида Ҳиндистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Сушма Свараж билан учрашди. С.Свараж Ислом ҳамкорлик ташкилоти Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг 46-сессиясида фахрий меҳмон сифатида иштирок этмоқда.
Ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари томонидан Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг ўтган йил кузида Ҳиндистонга давлат ташрифи ва жорий йилнинг январь ойида «Жўшқин Гужарат» халқаро инвестицион саммитида иштироки доирасида эришилган олий даражадаги келишувларнинг амалга оширилиши муҳокама қилинди.
Самарқанд шаҳрида Афғонистон иштирокидаги «Ҳиндистон-Марказий Осиё» мулоқоти биринчи вазирлар учрашувининг муваффақиятли якунлари мамнуният билан қайд этилди, ушбу тадбирда минтақавий ҳамкорликни янада кенгайтириш, биринчи навбатда, савдо-иқтисодий ва инвестицион соҳаларда алоқаларни ривожлантириш истиқболлари кўриб чиқилган эди.
Вазирлар Ўзбекистон-Ҳиндистон ва ИҲТ Ташқи ишлар вазирлари кенгаши кун тартибларидаги масалалар юзасидан ҳам фикр алмашдилар.

1 марта 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Абу-Даби встретился с Министром иностранных дел Республики Индия Сушмой Сварадж, участвующей в 46-й сессии Совета министров иностранных дел Организации исламского сотрудничества в качестве почетного гостя.
Главы внешнеполитических ведомств обсудили ход реализации договоренностей на высшем уровне, достигнутых в рамках государственного визита Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в Индию осенью прошлого года и его участия в международном инвестиционном саммите «Динамичный Гуджарат» в январе текущего года.
Стороны с удовлетворением отметили успешные итоги первой министерской встречи Диалога «Индия – Центральная Азия» с участием Афганистана в г.Самарканде, на которой рассмотрены перспективы дальнейшего расширения регионального сотрудничества, прежде всего в торгово-экономической и инвестиционной сферах.
Министры обменялись мнениями и по другим вопросам узбекско-индийской повестки дня, а также СМИД ОИС.