“Detecon International GmbH”​ компанияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
14 февраль куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Германиянинг “Detecon International GmbH”​ компанияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири ўринбосари Қ. Юлдашев германиялик меҳмонларни қутлар экан, хорижий, жумладан, германиялик шериклар билан мамлакатимизда замонавий IT-технологияларни ривожлантириш, шунингдек, устувор аҳамиятга молик телекоммуникация технологиялари соҳасидаги инвестициявий лойиҳаларни амалга оширишда уларнинг иштирокини жадаллаштириш юзасидан ҳамкорликни мустаҳкамлаш борасидаги вазифаларга вазирлик томонидан алоҳида эътибор қаратилаётганини таъкидлади.
Ўз навбатида, “Detecon International GmbH”​ вакиллари компаниянинг Ўзбекистон томони билан инвестициявий лойиҳаларни амалга ошириш ҳамда ИТ ва телекоммуникация технологиялари соҳасида стратегия/консепцияларни ишлаб чиқиш бўйича ўзаро манфаатли ҳамкорликни ўрнатишга тайёр эканини билдирдилар.
Шунингдек, учрашув доирасида томонлар ўзаро ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини муҳокама қилдилар.
“Detecon International GmbH”​ компанияси бошқарув ва технологик консалтинг соҳасига ихтисослашган. Халқаро даражада 40 йилдан буён фаолият юритади ҳамда дунёнинг 165 та мамлакатидаги 1 400 дан ортиқ компания ва ташкилотларга ўз хизматларини тақдим этиб келади.

Прошла встреча с представителями компании «Detecon International GmbH»
14 февраля в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с делегацией немецкой компании «Detecon International GmbH».
Заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций К. Юлдашев, приветствуя гостей из Германии, отметил, что со стороны министерства уделяется особое внимание налаживанию сотрудничества с международными партнёрами, в том числе, из Германии, в развитии современных IT-технологий в нашей стране, а также активизации их участия в реализации приоритетных инвестиционных проектов в сфере телекоммуникационных технологий.
В свою очередь, представители компании «Detecon International GmbH» выразили готовность в установлении взаимовыгодных отношений с узбекской стороной, в том числе в реализации инвестиционных проектов и разработки стратегий/концепций в сфере IT и телекоммуникационных технологий.
Также в рамках встречи стороны обсудили перспективные направления взаимного сотрудничества.
Компания «Detecon International GmbH» специализируется на управленческом и технологическом консалтинге. Работает на международном уровне более 40 лет и предоставляет свои услуги более 1 400 компаниям и организациям в 165 странах мира.