Бахшичилик санъатига хорижий шинавандаларнинг қизиқиши ортиб бормоқда
Халқаро бахшичилик санъати фестивали танлови ва илмий-амалий анжуманида иштирок этиш истагини билдирган маҳаллий ва хорижий иштирокчиларни саралаш бўйича комиссия ўз иш фаолиятини давом эттирмоқда.
Жорий йилнинг 11-февраль куни Маданият вазирлигида хорижий иштирокчилар томонидан юборилган аудио ва видеоматериаллари саралаш комиссияси томонидан кўриб чиқилди. Хусусан, Россия, Якутия, Башкирия, Бошқирдистон, Саха-Ёқутистон, Туркманистон, Қозоғистон, Озарбайжон, Малайзия, Австралия ҳаттоки Мексикадан бахшичилик санъати шинавандалари ўз ижод намуналарини тақдим этишган.
Эслатиб ўтамиз, ижод намунангизни ваўзингиз ҳақида маълумотни ҳамда телефон рақамингизни жорий йил 1 мартга қадар Instagramда “#bakhshichallenge” хештеги орқали тақдим этишингиз мумкин.

Растет интерес зарубежных ценителей к фольклорному искусству бахши
Продолжает свою работу Комиссия по отбору местных и иностранных участников, которые хотели бы принять участие в Международном фестивале бакалавриата, фестивале искусств и Научно-практической конференции.
11 февраля текущего года он был рассмотрен Отборочной комиссией аудио и видео материалов, присланных иностранными участниками в Министерство культуры. Свои работы представили Россия, Якутия, Башкирия, Башкортостан, Саха-Якутстан, Туркменистан, Казахстан, Азербайджан, Малайзия, Австралия и даже бакалавр из Мексики.
Обращаем ваше внимание, что вы можете представить свои творческие способности и информацию о себе и своем номере телефона до 1 марта текущего года в Instagram с пометкой "#bakhshichallenge".