Президент Шавкат Мирзиёев Мирзачўл туманидаги Давлат хизматлари марказида бўлди.
Бундан тўққиз ой олдин мазкур марказ ўрни ташландиқ жой бўлган, ўтган қисқа вақт мобайнида замонавий марказ биноси қад ростлади, қурилиш ва бунёдкорлик ишларига 5 миллиард 740 миллион сўм маблағ сарфланди.
Марказ бир кунда 200-250 мижозга хизмат кўрсатиш имкониятига эга. Эндиликда бу ерда тадбиркорларни рўйхатдан ўтказиш, нотариус, ФҲДЁ бўлими, паспорт бериш ва алмаштириш каби 103 хизмат тури кўрсатилади. Шунингдек марказда кутубхона, никоҳдан ўтувчилар учун тантаналар зали, инвесторлар хонаси ташкил қилинган, бундан ташқари ҳайдовчилик гувоҳномаси бериш учун энг сўнгги ускуналар билан жиҳозланган.
"Фуқаролар эмас, ҳужжатлар ҳаракатланади" тамойилига мувофиқ, янги тизим Президентимизнинг "Халқ давлат идораларига эмас – давлат идоралари халқимизга хизмат қилиши керак", деган эзгу ғоясини сўзсиз амалга оширишга хизмат қилмоқда.
Давлат хизматлари фаолиятининг йўлга қўйилиши фуқароларнинг ҳам вақти, ҳам маблағини тежашга хизмат қилади. Аҳоли томонидан қилинаётган ҳар бир мурожаат эътиборда бўлади, – деди Президент.

All services in one place
The center serves 200-250 clients per day. 103 types of services are provided here, including business registration, implementation of notarial acts, civil registration, passports issuance and replacement. There is a library, a wedding hall, an investor’s office in the center. Modern equipment is installed for obtaining driver’s licenses.
The activity of the center, based on “Moving documents, not citizens” principle, serves to unconditional implementation of the idea forwarded by the President “It is not the people who must serve the government bodies, but rather the government bodies that must serve the people”.
– Organization of public service centers helps save time and money of citizens. Not a single appeal of the population will be ignored, – the President said.