Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциацияси ва “Person Hunters” ҳамкорлик қилади
Тошкент шаҳрида 29 январь куни Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциацияси нодавлат нотижорат ташкилоти ва “Person Hunters” масъулияти чекланган жамияти ўртасида меморандум имзоланди. Эндиликда томонлар хорижда таълим олаётган ёшлар бандлигини таъминлаш бўйича ҳамкорлик қилади.
Ушбу ҳамкорлик доирасида давлат идоралари ва хусусий сектордаги бўш иш ўринларига мос номзодларни танлаш, ахборот алмашиш ишлари йўлга қўйилади, қўшма лойиҳалар амалга оширилади, конференциялар, семинарлар ва маҳорат дарслари ташкил этилади.
Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциацияси нодавлат нотижорат ташкилотининг асосий мақсади Ўзбекистон фуқароси бўлган ва хорижда ўқиётган ёки меҳнат қилаётган ёшлар билан ишлаш, уларнинг ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилиш, ёшларни Ватанга садоқат руҳида тарбиялаш, шунингдек, жамиятда ўз ўрнини топишига кўмаклашишдир.
Меморандумни имзолаш маросимида Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциацияси раиси Муродилла Алимбоев хорижда таълим олаётган ёшларни бўш иш ўринлари билан таъминлаш борасидаги ишларда мамлакатимиз меҳнат бозорида рекрутинг хизматларини кўрсатиб келаётган “Person Hunters” билан ҳамкорлик қўл келишини айтиб ўтди. Ўз навбатида “Person Hunters” МЧЖ раҳбари Юлия Яковлева ҳамкорлик меморандуми яқин келажакда ўз меваларини беришини таъкидлади.
– Ўзбекистонда кечаётган ўзгаришлар, иқтисодиётнинг турли тармоқларига йўналтирилаётган инвестициялар янги корхоналарнинг кўпайишига туртки бермоқда, – деди Ю.Яковлева. – Натижада мамлакат меҳнат бозорида мутахассисларга бўлган талаб янада ошмоқда. Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциацияси билан ҳамкорлигимиз хорижда таълим олаётган ва меҳнат қилаётган ўзбекистонлик мутахассисларни янги иш ўринларига жалб қилиш имконини беради.

Всемирная ассоциация молодежи Узбекистана и "Person Hunters" будут сотрудничать
29 января в Центральном совете Союза молодежи Узбекистана состоялась торжественная церемония подписания меморандума о сотрудничестве между негосударственной некоммерческой организацией "Всемирная ассоциация молодежи Узбекистана" и обществом с ограниченной ответственностью "Person Hunters".
В рамках данного сотрудничества будут налажены содействие в подборе талантливых кандидатов на вакантные должности в государственных организациях и частном секторе, обмен информацией, организованы совместные проекты и конференции, семинары, мастер-классы.
Основная цель Всемирной ассоциации молодежи Узбекистана заключается в проведении работы с узбекской молодежью, обучающейся и работающей за рубежом, защите ее прав и интересов, воспитании в духе патриотизма, а также в содействии обретения ею своего места в социуме.
На церемонии подписания меморандума председатель Всемирной ассоциации молодежи Узбекистана Муродилла Алимбоев отметил, что налаживание сотрудничества с OOO "Person Hunters", предоставляющим рекрутинговые услуги на рынке труда нашей страны, будет способствовать эффективному осуществлению работы по обеспечению учащейся за рубежом молодежи вакантными рабочими местами. В свою очередь, руководитель ООО "Person Hunters" Юлия Яковлева отметила, что данное сотрудничество даст свои плоды уже в недалеком будущем.
- Преобразования в Узбекистане, привлечение инвестиций в разные отрасли экономики служат толчком в создании новых предприятий, - говорит Ю.Яковлева. - В результате этого спрос на специалистов на рынке труда Узбекистана повышается. Наше сотрудничество с Всемирной ассоциацией молодежи Узбекистана создаст возможность для привлечения учащихся и трудоустроенных узбекских специалистов на новые рабочие места.