Қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди
2019 йилнинг 29 январь куни Ўзбекистоннинг Тожикистондаги Элчиси Эргаш Шоисматов Душанбе шаҳри Тадбиркорларни қўллаб-қувватлаш ва ривожлантириш марказининг директори Хуршед Саидов билан учрашди.
Учрашувда Тожикистон тадбиркорлари иштирокида Сурхондарё вилоятида йирик инвестиция лойиҳаларини амалга оширишнинг амалий масалалари муҳокама қилинди.
Хуршед Саидов клиникалар, меҳмонхоналар қуриш, қишлоқ хўжалиги ва бошқа инвестицион лойиҳаларда бевосита иштирок этиш борасидаги режалари ҳақида маълум қилди.
Яқин кунлар ичида Тожикистоннинг нуфузли делегацияси Сурхондарё вилояти ҳокимлигида мақсадли музокаралар ўтказиш учун Ўзбекистонга ташриф буюришига келишиб олинди.

Обсуждены вопросы реализации совместных проектов
29 января 2019 года Посол Узбекистана в Таджикистане Эргаш Шаисматов встретился с директором Центра поддержки и развития предпринимателей г.Душанбе Хуршедом Саидовым.
На встрече были обсуждены практические вопросы реализации крупных инвестиционных проектов на территории Сурхандарьинской области Узбекистана с участием таджикских предпринимателей.
Хуршед Саидов сообщил о планах принять непосредственное участие в инвестиционных проектах, таких как строительство клиник, гостиниц, сельское хозяйство и другие.
Достигнута договоренность, что в самое ближайшее время представительная делегация Таджикистан посетит Узбекистан для проведения конкретных переговоров в хокимияте Сурхандарьинской области.