Хоразм вилояти делегациясининг Малайзияга ташрифи тўғрисида
2019 йилнинг 23-26 январь кунлари Хоразм вилояти ҳокими Фарҳод Эрманов бошчилигидаги ишбилармон доиралари вакиллари делегацияси Малайзияда бўлади.
Ўзбекистоннинг Малайзиядаги Элчихонаси маълумотларига кўра, бўлажак ташриф доирасида вазирликлар, идоралар, йирик саноат корхоналари, импортёрлар, туристик компаниялар ва олий таълим муассасалари раҳбарлари билан учрашувлар ўтказилади, шунингдек, Малайзия ташқи савдо тараққиёти корпорацияси, Малайзия ишлаб чиқарувчилари федерацияси билан ҳамкорликда бизнес форуми ва «Б2Б» шаклида музокаралар бўлиб ўтади.
Келишувлар натижаларига кўра истиқболли сармоявий лойиҳаларни амалга ошириш, маҳаллий маҳсулотларни экспорт қилиш ва Малайзиянинг етакчи университетлари филиалларини Хоразм вилоятида очиш бўйича ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилган.

On forthcoming visit of the delegation of Khorezm region to Malaysia
The business delegation of Khorezm region headed by the Governor Farhod Ermanov will visit Malaysia on 23-26 January 2019.
According to information of the Embassy of Uzbekistan in Malaysia, Uzbek delegation will have meetings with the heads of ministries, state agencies, large industrial enterprises, importer companies, travel agencies and higher education institutions of the Malaysia. The Uzbek-Malaysian Business Forum in cooperation with the Malaysia External Trade Development Corporation (MATRADE), Federation of Malaysian Manufacturers and “B2B” talks are going to take place during the visit.
The package of bilateral documents on the implementation of potential investment projects, export of domestic products and opening of branches of the leading Malaysian universities in Khorezm region is scheduled to be signed.