Хоразм вилояти делегациясининг Малайзияга ташрифи тўғрисида
2019 йилнинг 23-26 январь кунлари Хоразм вилояти ҳокими Фарҳод Эрманов бошчилигидаги ишбилармон доиралари вакиллари делегацияси Малайзияда бўлади.
Ўзбекистоннинг Малайзиядаги Элчихонаси маълумотларига кўра, бўлажак ташриф доирасида вазирликлар, идоралар, йирик саноат корхоналари, импортёрлар, туристик компаниялар ва олий таълим муассасалари раҳбарлари билан учрашувлар ўтказилади, шунингдек, Малайзия ташқи савдо тараққиёти корпорацияси, Малайзия ишлаб чиқарувчилари федерацияси билан ҳамкорликда бизнес форуми ва «Б2Б» шаклида музокаралар бўлиб ўтади.
Келишувлар натижаларига кўра истиқболли сармоявий лойиҳаларни амалга ошириш, маҳаллий маҳсулотларни экспорт қилиш ва Малайзиянинг етакчи университетлари филиалларини Хоразм вилоятида очиш бўйича ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилган.

О поездке делегации Хорезмской области в Малайзию
23-26 января 2019 года делегация представителей деловых кругов Хорезмской области во главе с хокимом Фарходом Эрмановым посетит Малайзию.
По информации Посольства Узбекистана в Малайзии, в рамках предстоящего визита состоятся встречи с руководителями министерств, ведомств, крупных промышленных предприятий, импортеров, туристических компаний и высших учебных заведений страны, а также бизнес-форум совместно с Малазийской корпорацией по развитию внешней торговли, Федерацией малазийских производителей и переговоры в формате «В2В».
По результатам договоренностей запланировано подписание документов по реализации перспективных инвестиционных проектов, экспорта отечественной продукции и открытию филиалов ведущих малазийских вузов в Хорезмской области.