Энг кучли Қуролли кучлар ходимлари аниқланмоқда
Куни кеча “Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганлигининг 27 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари кунини нишонлашга тайёргарлик кўриш ва ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент фармойиши ижросини таъминлаш мақсадида қўл жанги бўйича Қуролли кучлар очиқ чемпионатига старт берилганди.
Унда мамлакатимиз Қуролли кучлари тизимига кирувчи саккиз жамоа, яъни Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат хавфсизлик хизмати, Мудофаа, Ички ишлар ва Фавқулодда вазиятлар вазирликлари, Давлат хавфсизлик хизмати, Давлат божхона қўмитаси, Миллий гвардия ҳамда Миллий гвардия тасарруфидаги “Динамо” жисмоний тарбия ва спорт жамияти ходимлари иштирок этишяпти.
Яна бироздан кейин пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт-соғломлаштириш мажмуасида ушбу мусобақанинг финал жанглари бошланади. Етти вазн тоифасида ўтказилаётган Қуролли кучлар очиқ чемпионатининг бешта вазнида Ички ишлар вазирлиги ходимлари чемпионлик учун гиламга тушишади.

Выявляются сильнейшие сотрудники Вооруженных Сил
На днях в целях обеспечения реализации распоряжения Президента страны "О мерах по подготовке и проведению празднования 27-летия образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дня защитников Родины" дан старт открытому чемпионату Вооруженных Сил по рукопашному бою.
В нем состязаются 8 команд, входящих в систему Вооруженных Сил страны, а именно сотрудники Государственной службы безопасности Президента Республики Узбекистан, министерств обороны, внутренних дел и по чрезвычайным ситуациям, Службы государственной безопасности, Государственного таможенного комитета, Национальной гвардии и Физкультурно-спортивного общества «Динамо» Национальной гвардии.
Скоро в столичном спорткомплексе "Узбекистан" начнется финальный этап этих соревнований. По пяти весовым категориям открытого чемпионата Вооруженных Сил сотрудники Министерства внутренних дел выйдут на ковер в пяти весовых категориях.