АҚШ делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи тўғрисида
2018 йилнинг 9 декабрь куни Ўзбекистонга АҚШ Давлат котибининг Афғонистондаги ярашиш бўйича Махсус вакили Залмай Ҳалилзод ва АҚШ Президентининг миллий хавфсизлик бўйича ёрдамчиси ўринбосари, Жанубий ва Марказий Осиё бўйича катта директор Лиза Кортис келмоқда.
АҚШ делегацияси Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан қабул қилиниши кутилмоқда.
Ташриф дастурига кўра Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги, Президент ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институтида учрашув ва музокаралар ўтказилади.

О визите в Узбекистан делегации США
9 декабря 2018 года в Узбекистан прибывают Специальный представитель госсекретаря США по афганскому примирению Залмай Халилзад и заместитель помощника Президента США по национальной безопасности, старший директор по Южной и Центральной Азии Лиза Кёртис.
Ожидается, что американская делегация будет принята Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым.
В программе визита встречи и переговоры в Министерстве иностранных дел, Институте стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Узбекистана.