Гўзал Исматова чорак финалга чиқди
Халқаро ҳаваскор боксчилар уюшмаси (AIBA) томонидан «IG Indoor Stadium» спорт саройида ўтаётган чемпионатда жаҳоннинг 60 га яқин мамлакатидан 300 нафардан зиёд боксчи қиз ғолиблик учун ўзаро рақобатлашмоқда.
Мазкур жаҳон чемпионатида Ўзбекистон аёллар терма жамоаси аъзоси, вазни 81 килограммдан юқори бўлган Гўзал Исматова чорак финалга чиқди.
Гўзал ушбу босқичга чиқиш учун венгриялик Адриенн Жухасзга қарши рингга кўтарилиб, иккинчи раундда рақибини нокаутга учратди.
Афсуски, мусобақанинг 1/8 финал босқичида вакилларимиздан Шаҳноза Юнусова канадалик Мариям да Силвага, Турсуной Раҳимова болгариялик Стояка Петровага, Гуласал Султоналиева кореялик Баик Чо Ронгга имкониятни бой бериб қўйди.

Гузал Исматова в четвертьфинале
В чемпионате, который проводится Международной ассоциацией любительского бокса (AIBA) во дворце спорта "IG Indoor Stadium", состязаются более 300 девушек-боксеров почти из 60 стран мира.
В четвертьфинал данного чемпионата мира в весовой категории более 81 килограмма вышла член женской сборной Узбекистана Гузал Исматова.
Для выхода в этот этап Гузал боролась на ринге с венгерской спортсменкой Адриенн Жухасз и во втором раунде нокаутом победила соперницу.
К сожалению, в 1/8 соревнования представительницы нашей сборной Шахноза Юнусова, Турсуной Рахимова и Гуласал Султоналиева проиграли борьбу своим конкурентам.