ЕХҲТ Парламент Ассамблеяси делегацияси ташрифи тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раиси Н.Йўлдошев таклифига биноан 2018 йил 20-24 ноябрь кунлари Европада хавфсизлик ва ҳамкорлик ташкилоти Парламент Ассамблеяси раиси Г. Церетели бошчилигидаги ЕХҲТ ПА делегацияси ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси палаталарида ва Ташқи ишлар вазирлигида ўтказилиши белгиланган учрашувлар давомида Ўзбекистоннинг ЕХҲТ Парламент Ассамблеяси билан ҳамкорлиги устуворликлари муҳокама этилади.
Шунингдек, ЕХҲТ ПА делегацияси аъзолари жорий йил 22-23 ноябрь кунлари Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтадиган Инсон ҳуқуқлари бўйича Осиё форуми ишида ҳам иштирок этади.

О визите делегации Парламентской Ассамблеи ОБСЕ
По приглашению Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Н. Йулдошева 20-24 ноября 2018 года в нашей стране с визитом будет находиться делегация Парламентской Ассамблеи Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе во главе с председателем ПА ОБСЕ Г. Церетели.
В ходе намеченных встреч в палатах Олий Мажлиса Республики Узбекистан и Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан будут обсуждены приоритеты сотрудничества Узбекистана с Парламентской Ассамблеей ОБСЕ.
Члены делегации ПА ОБСЕ также примут участие в работе Азиатского форума по правам человека, который состоится 22-23 ноября текущего года в Самарканде.