Германия Федерал ҳукуматининг ТИВдаги Россия, Марказий Осиё ва Шарқий шерикчилик давлатлари билан жамиятлараро ҳамкорлик бўйича координатори билан учрашув
2018-11-12 | Сиёсат
2018 йилнинг 9 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Берлин шаҳрида Германия Федерал ҳукуматининг ТИВдаги Россия, Марказий Осиё ва Шарқий шерикчилик давлатлари билан жамиятлараро ҳамкорлик бўйича координатори, Бундестаг депутати Дирк Визе билан учрашди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида Ўзбекистон – Германия сиёсий мулоқотини янада ривожлантириш ҳамда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги икки томонлама ҳамкорликнинг истиқболлари муҳокама қилинди.
Учрашувда, шунингдек, минтақавий ва халқаро хавфсизликнинг ҳамда замонавий таҳдид ва хавфларга қарши курашиш соҳасидаги Ўзбекистон – Германия ҳамкорлигининг айрим муаммолари ҳам кўриб чиқилди.

Встреча c координатором Федерального правительства по межобщественному сотрудничеству с Россией, Центральной Азией и странами Восточного партнерства в МИД ФРГ
2018-11-12 | Политика
9 ноября 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Берлине встретился с координатором Федерального правительства по межобщественному сотрудничеству с Россией, Центральной Азией и странами Восточного партнерства в МИД ФРГ, депутатом Бундестага Дирком Визе.
В состоявшейся беседе обсуждены перспективы дальнейшего развития узбекско-германского политического диалога, а также двустороннего сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах.
На встрече также затронуты некоторые проблемы региональной и международной безопасности, узбекско-германского взаимодействия в сфере противодействия современным вызовам и угрозам.