Германия Федерал ҳукуматининг ТИВдаги Россия, Марказий Осиё ва Шарқий шерикчилик давлатлари билан жамиятлараро ҳамкорлик бўйича координатори билан учрашув
2018-11-12 | Сиёсат
2018 йилнинг 9 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Берлин шаҳрида Германия Федерал ҳукуматининг ТИВдаги Россия, Марказий Осиё ва Шарқий шерикчилик давлатлари билан жамиятлараро ҳамкорлик бўйича координатори, Бундестаг депутати Дирк Визе билан учрашди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида Ўзбекистон – Германия сиёсий мулоқотини янада ривожлантириш ҳамда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги икки томонлама ҳамкорликнинг истиқболлари муҳокама қилинди.
Учрашувда, шунингдек, минтақавий ва халқаро хавфсизликнинг ҳамда замонавий таҳдид ва хавфларга қарши курашиш соҳасидаги Ўзбекистон – Германия ҳамкорлигининг айрим муаммолари ҳам кўриб чиқилди.

Meeting with Coordinator for Intersocietal Cooperation with Russia, Central Asia and the Eastern Partnership Countries at Germany’s Federal Foreign Office
2018-11-12 | Politics
On November 9, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with Coordinator for Intersocietal Cooperation with Russia, Central Asia and the Eastern Partnership Countries at Germany’s Federal Foreign Office, member of the Bundestag Dirk Wiese, in Berlin.
Prospects for further development of Uzbekistan – Germany political dialogue, as well as bilateral cooperation in political, trade-economic, investment, cultural-humanitarian and other spheres were discussed at the meeting.
According to the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, other issues of regional and international security, Uzbekistan – Germany cooperation in countering modern challenges and threats were also discussed.