Ўзбекистон делегацияси Покистонга ташриф буюрди
2018 йилнинг 1 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация расмий ташриф билан Покистон Ислом Республикасида бўлди.
Ўзбекистон делегацияси Покистон Бош вазири Имрон Хон томонидан қабул қилинди.
Шу куннинг ўзида Исломобод шаҳрида Покистон Ташқи ишлар вазири Маҳмуд Қурейши, Қуролли кучлари қуруқлик қўшинлари қўмондони генерал Қамар Жавед Бажва, Қуролли кучлари штаблар бошлиқларининг Бирлашган қўмитаси раиси генерал Зубайр Маҳмуд Ҳаёт билан учрашувлар бўлиб ўтди.
Музокаралар чоғида икки томон кун тартибининг муҳим масалалари, сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестиция, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги Ўзбекистон-Покистон алақоларини янада ривожлантиришнинг истиқболли йўналишлари муҳокама қилинди.
Ташриф доирасида минтақавий масалалар, аввало Афғонистондаги ҳолат юзасидан ҳам фикр алмашилди. Афғон инқирозини сиёсий бартараф этиш жараёнини бошлаш учун халқаро саъй-ҳаракатларни мувофиқлаштиришнинг муҳимлиги қайд этилди.

Делегация Узбекистана посетила Пакистан
1 ноября 2018 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым посетила с официальным визитом Исламскую Республику Пакистан.
Узбекская делегация была принята Премьер-министром Пакистана Имран Ханом.
В этот же в г.Исламабаде состоялись встречи с Министром иностранных дел Махмудом Курейши,
командующим Сухопутными войсками Вооруженных сил ИРП генералом Камаром Джаведом Баджвой, председателем Объединенного комитета начальников штабов Вооруженных сил ИРП генералом Зубайром Махмудом Хаятом.
В ходе переговоров обсуждены ключевые вопросы двусторонней повестки дня, перспективные направления дальнейшего развития узбекско-пакистанских связей в политической, торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других сферах.
Стороны также обменялись мнениями по региональной проблематике, прежде всего по ситуации в Афганистане. Была отмечена важность координации международных усилий для начала процесса политического урегулирования афганского кризиса.