Юнусобод туманини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш вазифалари белгилаб берилди
Президент Шавкат Мирзиёев «Ўзэкспомарказ»да Тошкент шаҳри ва Юнусобод тумани ҳокимлари, мутасаддилар ва секторлар раҳбарлари, маҳалла раислари иштирокида йиғилиш ўтказди.
Унда Юнусобод туманини иқтисодий ривожлантириш, 63 та маҳалладаги ижтимоий ҳолатни янада яхшилаш, аҳоли фаровонлигини оширишга қаратилган чора-тадбирлар белгилаб берилди.
2019 йилда саноат ва хизмат кўрсатиш соҳаларида мўлжалланган 38 та лойиҳанинг ҳар бири бўйича ташаббускорлар ва манбаларини аниқ кўрсатган ҳолда «йўл харита»лари ишлаб чиқиш зарурлиги таъкидланди.
Хатловда аниқланган 332 та фойдаланилмаётган объект ва ер майдонларида янги ишлаб чиқаришларни ташкил этиш, бюджетга тушумларни кўпайтириш ва одамларнинг даромадларини ошириш бўйича кўрсатмалар берилди.
Ижтимоий долзарб масалаларни ҳал қилиш, уй-жой фондини ривожлантириш, коммунал хизматларни яхшилаш, объектларни куз-қиш мавсумига тайёрлаш борасидаги вазифалар белгилаб берилди.

Tasks for socio-economic development of Yunusabad district are defined
President Shavkat Mirziyoyev held a meeting at Uzexpocentre with participation of khokims, responsible persons and heads of sectors of the city of Tashkent and Yunusabad district, and chairmen of makhallas.
Measures for development of the economy of Yunusabad district, further improving the social infrastructure in 63 makhallas, and increasing the welfare of the population were identified.
It was noted that there is a need for development of roadmaps for each of the 38 projects planned for 2019 in the field of industry and provision of services, with specific indication of initiators and funding sources.
Instructions were given on organization of new productions on the basis of 332 unused facilities and land plots identified as a result of the inventory, increasing in budget revenues and household incomes.
Tasks have been identified for solving urgent social problems, improving the maintenance and public services of the housing stock, and preparing facilities for autum/winter season.