Юнусобод туманини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш вазифалари белгилаб берилди
Президент Шавкат Мирзиёев «Ўзэкспомарказ»да Тошкент шаҳри ва Юнусобод тумани ҳокимлари, мутасаддилар ва секторлар раҳбарлари, маҳалла раислари иштирокида йиғилиш ўтказди.
Унда Юнусобод туманини иқтисодий ривожлантириш, 63 та маҳалладаги ижтимоий ҳолатни янада яхшилаш, аҳоли фаровонлигини оширишга қаратилган чора-тадбирлар белгилаб берилди.
2019 йилда саноат ва хизмат кўрсатиш соҳаларида мўлжалланган 38 та лойиҳанинг ҳар бири бўйича ташаббускорлар ва манбаларини аниқ кўрсатган ҳолда «йўл харита»лари ишлаб чиқиш зарурлиги таъкидланди.
Хатловда аниқланган 332 та фойдаланилмаётган объект ва ер майдонларида янги ишлаб чиқаришларни ташкил этиш, бюджетга тушумларни кўпайтириш ва одамларнинг даромадларини ошириш бўйича кўрсатмалар берилди.
Ижтимоий долзарб масалаларни ҳал қилиш, уй-жой фондини ривожлантириш, коммунал хизматларни яхшилаш, объектларни куз-қиш мавсумига тайёрлаш борасидаги вазифалар белгилаб берилди.

Определены задачи по социально-экономическому развитию Юнусабадского района
Президент Шавкат Мирзиёев провел в «Узэкспоцентре» совещание с участием хокимов, ответственных лиц и руководителей секторов города Ташкента и Юнусабадского района, председателей махаллей.
На нем определены меры по развитию экономики Юнусабадского района, дальнейшему улучшению социальной инфраструктуры в 63 махаллях, повышению благосостояния населения.
Отмечалась необходимость разработки "дорожных карт" по каждому из 38 запланированных на 2019 год проектов в области промышленности и оказания услуг, с конкретным указанием в них инициаторов и источников финансирования.
Даны указания по организации новых производств на базе выявленных в результате инвентаризации 332 неиспользуемых объектов и земельных участков, увеличению поступлений в бюджет и доходов населения.
Определены задачи по решению актуальных социальных проблем, улучшению содержания и коммунального обслуживания жилищного фонда, подготовке объектов к осенне-зимнему сезону.