Тошкент давлат юридик университети ва Америка юристлари ассоциацияси ҳамкорлик қилади
2018 йилнинг 19 октябрида Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирининг ўринбосари - Тошкент давлат юридик университети (ТДЮ) ректори Е.Каньязов ва АҚШ юристлар ассоциацияси (АБА) президенти Роберт Карлсон бошчилигидаги делегация аъзолари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Адлия вазирининг ўринбосари Е.Каньязов мамлакатимизда таълим соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, хусусан, юқори малакали юридик кадрларни тайёрлаш тўғрисида маълумотлар берилди. Ўз навбатида, АБА президенти Р.Карлсон Америка юристлар ассоциацияси фаолияти ҳақида қисқача маълумот берди.
Шу билан бирга АБА делегацияси юридик клиникада, кутубхонада, суд залида бўлиб, ТДЮУ профессор-ўқитувчилари ҳамда талабалари билан учрашди.
Учрашув якунида Тошкент давлат юридик университети ва Америка юристлари ассоциацияси ўртасида ҳамкорлик қилиш тўғрисида келишиб олдилар.

Ташкентский государственный юридический университет и Американская ассоциация юристов будут сотрудничать
2018-10-19 | Общество
19 октября 2018 года состоялась встреча заместителя министра юстиции Республики Узбекистан – ректора Ташкентского государственного юридического университета Е.Каньязова с делегацией Американской ассоциации юристов (АВА) США во главе с Президентом Робертом Карлсоном.
В ходе встречи заместителем министра юстиции Е.Каньязовым проинформировано о реформах, проводимых в нашей стране в сфере образования и в частности подготовки высококвалифицированных юридических кадров, в свою очередь Президент АВА Р.Карлсон дал краткую информацию о деятельности Американской ассоциации юристов.
Делегация АВА также посетила Юридическую клинику, библиотеку, зал судебных заседаний, встретилась с преподавателями и студентами ТГЮУ.
По итогам встречи в ТГЮУ стороны договорились о сотрудничестве между Ташкентским государственным юридическим университетом и Американской ассоциации юристов.