«Орли» халқаро аэропортида мамлакатимиз делегацияси тантанали кутиб олинди.
Бугун давлатимиз раҳбари БМТнинг Таълим, фан ва маданият масалалари бўйича ташкилоти Бош директори Одри Азуле ва Франция Сенати Раиси Жерар Ларше, шунингдек, Франциянинг энг йирик компаниялари раҳбарлари билан учрашади.
Ташрифнинг асосий тадбирлари 9 октябрга белгиланган. Музокаралар кун тартибидан сиёсий мулоқотни янада мустаҳкамлаш, савдо-иқтисодий ва молиявий соҳалардаги амалий ҳамкорликни ривожлантириш, турли тармоқларда инвестиция лойиҳаларини биргаликда амалга ошириш, шунингдек, маданий-гуманитар алмашувларни фаоллаштириш масалалари ўрин олган.
Учрашувлар якунида ҳукуматлараро ва идоралараро 10 дан ортиқ ҳужжат, жумладан, иқтисодиёт, молия, транспорт, туризм, экология, маданият ва санъат соҳаларида ўзаро ҳамкорлик тўғрисидаги битимлар имзоланиши кўзда тутилган.

President of the Republic of Uzbekistan arrives in Paris
On October 8, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, at the invitation of the President of the French Republic Emmanuel Macron, arrived in Paris on an official visit.
Officials of France met the President of Uzbekistan at Orly International Airport.
Today the President of Uzbekistan will meet with the Director-General of the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization Audrey Azoulay. At the meeting, prospects for expanding cooperation between Uzbekistan and UNESCO will be discussed. It is planned to adopt a joint Action Plan for 2018-2021.
Shavkat Mirziyoyev will also hold meetings with the Chairman of the French Senate and heads of leading companies of this country.