Шавкат Мирзиёев: Ўзбекистон ва Ҳиндистон муносабатларининг бугунги суръатини юқори баҳолаймиз
Ҳиндистон Президентининг «Раштрапати Бхаван» саройида 1 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни расмий кутиб олиш маросими бўлди.
Давлатимиз раҳбарини Ҳиндистон Республикаси Президенти Рам Натҳ Ковинд ва Бош вазир Нарендра Моди кутиб олди.
Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди. Президентимиз шоҳсупага кўтарилди. Икки мамлакат давлат мадҳиялари янгради.
Шавкат Мирзиёев шу ерда оммавий ахборот воситалари вакиллари учун қисқача баёнот берди.
Давлатимиз раҳбари Ҳиндистон Президенти ва Бош вазирига таклиф учун миннатдорлик билдириб, халқларимизни тарихий ришталар, ўхшаш анъаналар боғлаб туришини таъкидлади.
Ҳиндистон бугунги кунда жадал ривожланиб, жаҳон иқтисодиётидаги ўрнини мустаҳкамлаб бораётган глобал  давлат. Биз олий даражадаги учрашувларимиз натижасида фаоллашиб бораётган Ўзбекистон ва Ҳиндистон муносабатларининг бугунги суръатини юқори баҳолаймиз. Ишончим комилки, ушбу ташрифим ва самарали музокараларимиз стратегик шериклигимизни янги босқичга олиб чиқади, деди Президентимиз.

Шавкат Мирзиёев: Мы высоко оцениваем современную динамику отношений Узбекистана и Индии
Во дворце Президента Индии «Раштрапати Бхаван» 1 октября состоялась церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.
Главу нашего государства встретили Президент Республики Индия  Рам Натх Ковинд и Премьер-министр Нарендра Моди.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Прозвучали государственные гимны двух стран.
Шавкат Мирзиёев сделал здесь краткое заявление для средств массовой информации.
Глава нашего государства выразил Президенту и Премьер-министру Индии благодарность за приглашение и отметил, что наши народы связывают исторические узы, схожие традиции.
Сегодня Индия является глобальной державой с одной из ведущих экономик мира, стремительно развивается, приобретая новый облик. Мы высоко оцениваем современную динамику узбекско-индийских отношений, активизировавшихся в результате наших встреч на высшем уровне. Уверен, что нынешний визит и наши плодотворные переговоры выведут наше стратегическое партнерство на новый уровень, сказал Президент нашей страны.