Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
2018-09-28 | Ҳужжатлар
Мамлакатимизда барча соҳалар қатори таълим тизимида ҳам кенг кўламли ислоҳотлар амалга оширилмоқда. Ушбу ўзгаришларнинг самараси, юртимизнинг тараққий топган давлатлар қаторидан муносиб ўрин эгаллаши аввало, илм-фан ва таълим-тарбия соҳасининг ривожи билан узвий боғлиқдир.
Бугун замонавий билим ва касб-ҳунарларни, хорижий тилларни пухта эгаллаб, катта умид ва ишонч билан ҳаётга қадам қўяётган, эртанги кунимизнинг ҳал қилувчи кучи бўлган фарзандларимизнинг муносиб камол топишида ўқитувчи ва мураббийларимизнинг ҳиссаси беқиёс эканини таъкидлаш лозим.
Мамлакатимизда таълим ва тарбия тизимини давр талаблари асосида такомиллаштириш, соҳага доир ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш ишларига қўшган салмоқли ҳиссаси, ёшларга илм-фан асослари ва замонавий касб-ҳунарларни ўргатиш, уларни она Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш борасидаги кўп йиллик самарали хизматлари ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагиларга фахрий унвонлар берилсин:
Аннакулова Назокат Эшалиевна - Термиз шаҳридаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Мамадалиев Аббос Мамасолиевич - Наманган шаҳридаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Караева Хабиба Бебитовна - Жондор туманидаги 49-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Ходжаева Махтума Зиятовна - Учтепа туманидаги 287-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Раджабов Бахтиёр Шарипович - Чирчиқ давлат педагогика институтининг аниқ фанлар кафедраси профессори, Тошкент вилояти
Сейдаметова Тамара Султамуратовна - Шуманай туманидаги 33-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаби директори, Қорақалпоғистон Республикаси
Юлдашева Гулчехрахон - Андижон туманидаги «Гумбаз» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Андижон вилояти
Аҳмежанов Алим Ачилович - Енгил атлетика бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг енгил атлетика бўйича мураббийи
Юртимизда таълим соҳасини ривожлантириш, ўқув жараёнига илғор педагогик ва ахборот-коммуникацион технологияларни кенг жорий этиш, чуқур билим ва замонавий касб-ҳунарга эга малакали кадрларни тайёрлаш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, мустақил фикрлайдиган, иқтидорли, соғлом ва баркамол авлодни вояга етказиш, уларни ватанпарварлик, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашдаги катта хизматлари учун қуйидагилар мукофотлансин:
Алеуов Усербай - Нукус давлат педагогика институтининг педагогика кафедраси профессори, Қорақалпоғистон Республикаси
Қурамбаева Марям - Хонқа туманидаги 33-умумий ўрта таълим мактаби директори, Хоразм вилояти
Муталова Гулчехра Хамидовна - Пискент туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Урмонов Жалолиддин Рустамович - Данғара туманидаги 2-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Абдуазизова Зулфия Хайруллаевна - Янгиобод туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Ашуров Немат Абдужаббарович - Пайариқ туманидаги 62-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Генжебаева Гулпаршин Шаудирбаевна - Кегейли туманидаги 14-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Жумаева Гулнора Бобоқуловна - Бухоро давлат университети қошидаги Қоракўл академик лицейининг математика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Исмаилов Тулавай Дустович - Олмазор туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Кадирова Равшаной Исмаилжановна - Андижон шаҳридаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Қодиров Дўстқобил Тўрабаевич - Меҳнат фахрийси, Сурхондарё вилояти
Мадярова Светлана Аминовна - Тошкент давлат педагогика университетининг умумий педагогика кафедраси доценти, Тошкент шаҳри
Муминова Махпратхон Турсуновна - Уйчи туманидаги 26-умумий ўрта таълим мактабининг математика ва информатика фанлари ўқитувчиси, Наманган вилояти
Рузметов Қадамбой Оллаберганович - Қўшкўпир туманидаги 10-болалар мусиқа ва санъат мактабининг афғон рубоби синфи ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Саъдуллаева Нигора Хайриевна - Нурота туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Турғунова Хамидахон Позиловна - Фарғона туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Турсунова Қосима Махкамовна - Бўка туманидаги 15-Меҳрибонлик уйи тарбиячиси, Тошкент вилояти
Улжабаев Умурзак - Гулистон давлат университетининг ўзбек тили ва адабиёти кафедраси доценти, Сирдарё вилояти
Хамдамов Уткир Мирзокаримович - Ширин энергетика ва маиший хизмат касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Эргашева Айкумуш Хушвактовна - Қарши шаҳридаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Бердиева Нигара Курбановна - Жомбой туманидаги 46-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Гаспарян Светлана Суреновна - Юнусобод туманидаги 246-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри
Мелиев Хамидилла Абдуллаевич - Жиззах давлат педагогика институтининг мактабгача ва бошланғич таълим методикаси кафедраси профессори, Жиззах вилояти
Рахимкулова Мукаддам Хакимовна - Қарши шаҳридаги 46-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Қашқадарё вилояти
Сон Светлана Михайловна - Қорақалпоғистон Республикаси 1-Меҳрибонлик уйи директори
Шаипов Рафик Мирхайдарович - Гимнастика бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг спорт акробатикаси бўйича катта мураббийи
Бутаев Исмайил Азимович - Деҳқонобод туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Жуманиязов Атабай - Урганч давлат университетининг немис ва француз тиллари кафедраси профессори, Хоразм вилояти
Кучаров Шарафидин Турапович - Денов туманидаги 54-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Кучкарова Замира Акрамалиевна - Гулистон туманидаги 10-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Сирдарё вилояти
Люкшина Алевтина Николаевна - Сергели туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Мадреймова Улпаш Каринсауовна - Томди туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактаби директори, Навоий вилояти
Мухитдинова Саноатхон Кахаровна - Меҳнат фахрийси, Наманган вилояти
Отамуратов Шавкат Каримович - Боғот туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Рафиева Олима Абдурауфовна - Бухоро шаҳридаги 54-мактабгача таълим муассасаси мудири, Бухоро вилояти
Рузиева Ирода Зубайдуллаевна - Каттақўрғон туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Тен Светлана Константиновна - Юқори Чирчиқ туманидаги 34-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Туйчиева Холидахон Рўзиевна - Қўрғонтепа туманидаги «Мурувват» ногирон болалар учун интернат уйи тарбиячиси, Андижон вилояти
Умарходжаев Мухтар Ишанходжаевич - Андижон давлат университетининг немис тили ва адабиёти кафедраси мудири, Андижон вилояти
Ходжалепесова Гулистан Холдасовна - Қорақалпоғистон Республикаси Ибрайим Юсупов номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг қорақалпоқ тили ва адабиёти фани ўқитувчиси
Хошимова Мамлакат Муйдиновна - Қўқон давлат педагогика институтининг ўзбек тили ва адабиёти кафедраси доценти, Фарғона вилояти
Шарипова Рабия Хизриевна - Ғаллаорол туманидаги 16-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Якубова Одинахон Анваровна - Марғилон педагогика коллежининг педагогика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Абдужабборова Муқаддас Юлдошевна - Қашқадарё вилояти Абдулла Орипов номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси
Абдуллаева Людмила Хадиевна - Самарқанд давлат чет тиллар институтининг инглиз тили ва адабиёти кафедраси доценти, Самарқанд вилояти
Абдурахимова Дилором Олимжановна - Наманган шаҳридаги 26-Меҳрибонлик уйи директори, Наманган вилояти
Абдурахмонова Махмудахон Орифовна - Ўзбекистон туманидаги 9-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Фарғона вилояти
Амонова Хуршида Абдукодировна - Оҳангарон туманидаги 33-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Асанова Гулсара Сагиндиковна - Чимбой туманидаги 45-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Ахмедов Бахадир Усманович - Сирдарё туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Ашуров Бахром Абдумавлонович - Жиззах вилояти ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бокс бўйича мураббийи
Бабаханова Дилбар Шамирзаевна - Тошкент тиббиёт академияси қошидаги академик лицейнинг биология фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Байрамтаганова Гулайим Сапарбаевна - Тўрткўл туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг биология ва кимё фанлари ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Бариева Мукаддам Исамутдиновна - Бухоро шаҳридаги 32-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Бердиева Ирода Шодмоновна - Шофиркон туманидаги 38-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Бобоқулова Гулнора Тўраевна - Шеробод туманидаги 27-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Бозорова Гулбахор Райимовна - Каттақўрғон педагогика коллежининг педагогика ва психология фанлари ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Вискунова Ольга Александровна - Шўрчи туманидаги 2-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Сурхондарё вилояти
Давлетяров Бахадир Тулебаевич - Қорақалпоғистон Республикаси ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг академик эшкак эшиш бўйича мураббийи
Давронова Райхон Давлатовна - Чироқчи туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг миллий истиқлол ғояси ва маънавият асослари фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Даулетмуратова Клара Курбанбаевна - Қўнғирот саноат касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Дўстова Ойражаб Суюновна - Қўшрабод туманидаги 85-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Жалилова Барнохон Рахматовна - Боёвут туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Ибрагимова Муътабар Фахриевна - Тайлоқ туманидаги 30-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Исроилова Нилюфар Жалаловна - Чирчиқ шаҳридаги 15-болалар мусиқа ва санъат мактаби директори, Тошкент вилояти
Кадирова Дилбар Нормуминовна - Термиз давлат университетининг биология кафедраси доценти, Сурхондарё вилояти
Кувватова Мухайё Тулкиновна - Жиззах вилояти Ҳамид Олимжон ва Зулфия номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси
Култаева Малика Нуралиевна - Жарқўрғон туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Курбанова Зарифа Бокижановна - Наманган давлат университетининг педагогика ва психология кафедраси катта ўқитувчиси, Наманган вилояти
Мадаминов Маъмиржон Абдуманнабджонович - Хўжаобод туманидаги 4-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Маликова Саодат Талиповна - Учтепа туманидаги 238-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри
Махмудова Гулбахор Маруфовна - Чуст туманидаги «Wonderkids school» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Наманган вилояти
Мирдадаева Наргиза Мирсидиковна - Шайхонтоҳур туманидаги 157-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Мирзаджанов Фарход Мирхамитович - Спорт якка курашлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг оғир атлетика бўйича мураббийи
Морозова Владислава Анваровна - Қувасой шаҳридаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Муллаева Зиёдаой Махмудовна - Хатирчи туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Навоий вилояти
Мухамедова Дилфуза Батировна - Тошкент гидрометеорология касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Носиров Исроил Махмудович - Паркент туманидаги 49-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Пец Алёна Юрьевна - Ғузор туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Полвонова Мунавархон Акрамовна - Риштон туманидаги 49-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Пулатова Зиёда Турсуновна - Андижон туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Андижон вилояти
Равшанова Дилфуза Райемқуловна - Самарқанд шаҳридаги «Тимур-Файз» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Самарқанд вилояти
Разикова Хосият Кахрамоновна - Нарпай туманидаги 64-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Расулова Нурия Халимовна - Косон туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Расулова Сайёра Холбековна - Арнасой туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Рахимов Абдухошим Абдукаримович - Ўзбекистон туманидаги 65-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Раҳматуллаева Моҳира Турдалиевна - Оққўрғон қурилиш ва коммунал хўжалиги касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Розимова Гулхумар Хаджиевна - Беруний туманидаги 50-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Саманова Раъно Даниёровна - Янгиқўрғон туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фанлари ўқитувчиси, Наманган вилояти
Саттарова Адинахон Мамадалиевна - Бўз туманидаги 15-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Сиддиқова Садоқат Ғаффоровна - Бухоро нефть ва газ саноати касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Талипова Фарида Тишабаевна - Тошкент шаҳридаги «Мурувват» ногирон болалар учун 2-интернат уйи энагаси
Турдибекова Замира Хаметовна - Бекобод шаҳридаги 5-мактабгача таълим муассасаси мудири, Тошкент вилояти
Турдиева Зилола Абдуллаевна - Олтинсой туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Турсункулова Мохира Қудратовна - Мирзаобод туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Уринова Роба Солижановна - Наманган шаҳридаги 60-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Усмонов Шуҳрат Зиёдиллаевич - Навбаҳор туманидаги 15-умумий ўрта таълим мактабининг меҳнат таълими фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Хайитов Зафар Узакович - Навоий давлат педагогика институтининг миллий ғоя, маънавият асослари ва ҳуқуқ таълими кафедраси мудири, Навоий вилояти
Хамракулов Рустам Шамшиевич - Чилонзор туманидаги «Баркамол авлод» болалар маркази тўгарак раҳбари, Тошкент шаҳри
Ходжаева Дилафрўз Изатиллоевна - Бухоро давлат университетининг инглиз тили ва адабиёти кафедраси катта ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Ҳазратқулова Муборак Ражабовна - Касби туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Шадиев Ризамат Давранович - Қарши давлат университетининг мактабгача ва бошланғич таълим методикаси кафедраси мудири, Қашқадарё вилояти
Шеров Абдуразоқ Абдуфатоевич - Сўх туманидаги 26-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Шодиева Дилфуза Ибрагимовна - Бектемир туманидаги 293-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Эгамбердиев Атабек Рўзимович - Ҳазорасп туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Эргашева Дилфуза Тожибоевна - Фарғона шаҳридаги «Мурувват» ногирон болалар учун интернат уйи энагаси, Фарғона вилояти
Юлдашева Шохида Бахтияровна - Тошкент туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Юсупов Абдумуталиб - Андижон қурилиш ва транспорт касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Андижон вилояти
Юсупова Виктория Викторовна - Хива шаҳридаги «Болалар шаҳарчаси» тарбиячиси, Хоразм вилояти
Юсупова Шаҳло Шарифовна - Қизилтепа туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

О награждении группы особо отличившихся работников сферы образования и воспитания в связи с днем учителей и наставников
2018-09-28 | Документы
В нашей стране в системе образования, как и во всех других сферах, осуществляются широкомасштабные реформы. Их эффективные результаты и обретение нашей республикой достойного места в ряду передовых государств мира связаны, прежде всего, с развитием науки и образования.
Неоценимы заслуги учителей и наставников в воспитании молодежи гармонично развитыми личностями, которые обладают современными знаниями и востребованными профессиями, владеют иностранными языками и с большими надеждами уверенно вступают в жизнь как решающая сила завтрашнего дня.
За весомый вклад в совершенствование системы образования на основе требований времени, успешную реализацию реформ в данной сфере, многолетний плодотворный труд в деле обучения подрастающего поколения основам наук и современным профессиям, воспитания в духе любви к Родине и преданности идеям независимости, а также за активное участие в общественной жизни присвоить почетные звания:
«Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси»
Аннакуловой Назокат Эшалиевне - учителю родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №6 города Термеза, Сурхандарьинская область
Мамадалиеву Аббосу Мамасолиевичу - учителю математики специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №1 города Намангана, Наманганская область
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими»
Караевой Хабибе Бебитовне - учителю химии специализированной средней общеобразовательной школы №49 Жондорского района, Бухарская область
Ходжаевой Махтуме Зиятовне - учителю физики средней общеобразовательной школы №287 Учтепинского района, город Ташкент
Раджабову Бахтиёру Шариповичу - профессору кафедры естественных наук Чирчикского государственного педагогического института, Ташкентская область
Сейдаметовой Тамаре Султамуратовне - директору специализированной средней общеобразовательной школы №33 Шуманайского района, Республика Каракалпакстан
Юлдашевой Гулчехрахон - председателю схода граждан махалли «Гумбаз» Андижанского района, Андижанская область
Ахмежанову Алиму Ачиловичу - тренеру по легкой атлетике Республиканской школы высшего спортивного мастерства по легкой атлетике
За достойный вклад в развитие сферы образования страны, широкое внедрение в учебный процесс передовых педагогических и информационно-коммуникационных технологий, подготовку квалифицированных кадров, обладающих глубокими знаниями и современными профессиями, большие заслуги в формировании самостоятельно мыслящего, одаренного, здорового и гармонично развитого молодого поколения, воспитании его в духе патриотизма, уважения национальных и общечеловеческих ценностей наградить:
Алеуова Усербая - профессора кафедры педагогики Нукусского государственного педагогического института, Республика Каракалпакстан
Курамбаеву Марям - директора средней общеобразовательной школы №33 Ханкинского района, Хорезмская область
Муталову Гулчехру Хамидовну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №1 Пскентского района, Ташкентская область
Урмонова Жалолиддина Рустамовича - учителя математики специализированной средней общеобразовательной школы №2 Дангаринского района, Ферганская область
Абдуазизову Зулфию Хайруллаевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №7 Янгиабадского района, Джизакская область
Ашурова Немата Абдужаббаровича - учителя физики средней общеобразовательной школы №62 Пайарыкского района, Самаркандская область
Генжебаеву Гулпаршин Шаудирбаевну - воспитателя дошкольного образовательного учреждения №14 Кегейлийского района, Республика Каракалпакстан
Жумаеву Гулнору Бобокуловну - преподавателя математики Каракульского академического лицея при Бухарском государственном университете, Бухарская область
Исмаилова Тулавая Дустовича - учителя биологии средней общеобразовательной школы №22 Алмазарского района, город Ташкент
Кадирову Равшаной Исмаилжановну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №14 города Андижана, Андижанская область
Кодирова Дусткобила Турабаевича - ветерана труда, Сурхандарьинская область
Мадярову Светлану Аминовну - доцента кафедры общей педагогики Ташкентского государственного педагогического университета, город Ташкент
Муминову Махпратхон Турсуновну - учителя математики средней общеобразовательной школы №26 Уйчинского района, Наманганская область
Рузметова Кадамбоя Оллабергановича  - преподавателя по классу афганского рубаба детской школы музыки и искусства №10 Кошкупырского района, Хорезмская область
Саъдуллаеву Нигору Хайриевну - учителя химии средней общеобразовательной школы №3 Нуратинского района, Навоийская область
Тургунову Хамидахон Позиловну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №9 Ферганского района, Ферганская область
Турсунову Косиму Махкамовну - воспитателя дома «Меҳрибонлик» №15 Букинского района, Ташкентская область
Улжабаева Умурзака - доцента кафедры узбекского языка и литературы Гулистанского государственного университета, Сырдарьинская область
Хамдамова Уткира Мирзокаримовича - преподавателя специального предмета Ширинского профессионального колледжа энергетики
и бытового обслуживания, Сырдарьинская область
Эргашеву Айкумуш Хушвактовну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №22 города Карши, Кашкадарьинская область
Бердиеву Нигару Курбановну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №46 Джамбайского района, Самаркандская область
Гаспарян Светлану Суреновну - директора средней общеобразовательной школы №246 Юнусабадского района, город Ташкент
Мелиева Хамидиллу Абдуллаевича - профессора кафедры методики дошкольного образования Джизакского государственного педагогического института, Джизакская область
Рахимкулову Мукаддам Хакимовну - воспитателя дошкольного образовательного учреждения №46 города Карши, Кашкадарьинская область
Сон Светлану Михайловну - директора дома «Меҳрибонлик» №1 Республики Каракалпакстан
Шаипова Рафика Мирхайдаровича - старшего тренера по спортивной акробатике Республиканской школы высшего спортивного мастерства по гимнастике
Бутаева Исмайила Азимовича - учителя физики средней общеобразовательной школы №7 Дехканабадского района, Кашкадарьинская область
Жуманиязова Атабая - профессора кафедры немецкого и французского языков Ургенчского государственного университета, Хорезмская область
Кучарова Шарафидина Тураповича - учителя математики средней общеобразовательной школы №54 Денауского района, Сурхандарьинская область
Кучкарову Замиру Акрамалиевну - воспитателя дошкольного образовательного учреждения №10 Гулистанского района, Сырдарьинская область
Люкшину Алевтину Николаевну - учителя химии средней общеобразовательной школы №7 Сергелийского района, город Ташкент
Мадреймову Улпаш Каринсауовну - директора средней общеобразовательной школы №18 Тамдынского района, Навоийская область
Мухитдинову Саноатхон Кахаровну - ветерана труда, Наманганская область
Отамуратова Шавката Каримовича - учителя биологии средней общеобразовательной школы №6 Багатского района, Хорезмская область
Рафиеву Олиму Абдурауфовну - заведующую дошкольным образовательным учреждением №54 города Бухары, Бухарская область
Рузиеву Ироду Зубайдуллаевну - учителя английского языка специализированной средней общеобразовательной школы №1 Каттакурганского района, Самаркандская область
Тен Светлану Константиновну - учителя русского языка и литературы средней общеобразовательной школы №34 Юкаричирчикского района, Ташкентская область
Туйчиеву Холидахон Рузиевну - воспитателя дома-интерната для детей-инвалидов «Мурувват» Кургантепинского района, Андижанская область
Умарходжаева Мухтара Ишанходжаевича - заведующего кафедрой немецкого языка и литературы Андижанского государственного университета, Андижанская область
Ходжалепесову Гулистан Холдасовну - учителя каракалпакского языка и литературы специализированной средней общеобразовательной школы имени Ибрайима Юсупова Республики Каракалпакстан
Хошимову Мамлакат Муйдиновну - доцента кафедры узбекского языка и литературы Кокандского государственного педагогического института, Ферганская область
Шарипову Рабию Хизриевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №16 Галляаральского района, Джизакская область
Якубову Одинахон Анваровну - преподавателя педагогики Маргиланского педагогического колледжа, Ферганская область
Абдужабборову Мукаддас Юлдошевну - учителя родного языка и литературы специализированной средней общеобразовательной школы-интерната имени Абдуллы Арипова Кашкадарьинской области
Абдуллаеву Людмилу Хадиевну - доцента кафедры английского языка и литературы Самаркандского государственного института иностранных языков, Самаркандская область
Абдурахимову Дилором Олимжановну - директора дома «Меҳрибонлик» №26 города Намангана, Наманганская область
Абдурахмонову Махмудахон Орифовну - воспитателя дошкольного образовательного учреждения №9 Узбекистанского района, Ферганская область
Амонову Хуршиду Абдукодировну - учителя математики средней общеобразовательной школы №33 Ахангаранского района, Ташкентская область
Асанову Гулсару Сагиндиковну - учителя биологии средней общеобразовательной школы №45 Чимбайского района, Республика Каракалпакстан
Ахмедова Бахадира Усмановича - учителя истории средней общеобразовательной школы №11 Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Ашурова Бахрома Абдумавлоновича - тренера по боксу специализированной детско-юношеской спортивной школы Джизакской области
Бабаханову Дилбар Шамирзаевну - преподавателя биологии академического лицея при Ташкентской медицинской академии, город Ташкент
Байрамтаганову Гулайим Сапарбаевну - учителя биологии и химии средней общеобразовательной школы №9 Турткульского района, Республика Каракалпакстан
Бариеву Мукаддам Исамутдиновну - учителя информатики средней общеобразовательной школы №32 города Бухары, Бухарская область
Бердиеву Ироду Шодмоновну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №38 Шафирканского района, Бухарская область
Бобокулову Гулнору Тураевну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №27 Шерабадского района, Сурхандарьинская область
Бозорову Гулбахор Райимовну - преподавателя педагогики и психологии Каттакурганского педагогического колледжа, Самаркандская область
Вискунову Ольгу Александровну - воспитателя дошкольного образовательного учреждения №2 Шурчинского района, Сурхандарьинская область
Давлетярова Бахадира Тулебаевича - тренера по академической гребле специализированной детско-юношеской спортивной школы Республики Каракалпакстан
Давронову Райхон Давлатовну - учителя предмета идеи национальной независимости и основы духовности средней общеобразовательной школы №1 Чиракчинского района, Кашкадарьинской области
Даулетмуратову Клару Курбанбаевну - преподавателя специального предмета Кунградского профессионального колледжа промышленности, Республика Каракалпакстан
Дустову Ойражаб Суюновну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №85 Кошрабадского района, Самаркандская область
Жалилову Барнохон Рахматовну - учителя математики средней общеобразовательной школы №18 Баяутского района, Сырдарьинская область
Ибрагимову Муътабар Фахриевну - учителя химии средней общеобразовательной школы №30 Тайлакского района, Самаркандская область
Исроилову Нилюфар Жалаловну - директора детской школы музыки и искусства №15 города Чирчика, Ташкентская область
Кадирову Дилбар Нормуминовну - доцента кафедры биологии Термезского государственного университета, Сурхандарьинская область
Кувватову Мухайё Тулкиновну - учителя родного языка и литературы специализированной средней общеобразовательной школы-интерната имени Хамида Алимджана
и Зульфии Джизакской области
Култаеву Малику Нуралиевну - учителя истории средней общеобразовательной школы №2 Джаркурганского района, Сурхандарьинская область
Курбанову Зарифу Бокижановну - старшего преподавателя кафедры педагогики и психологии Наманганского государственного университета, Наманганская область
Мадаминова Маъмиржона Абдуманнабджоновича - учителя физики средней общеобразовательной школы №4 Хаджаабадского района, Андижанская область
Маликову Саодат Талиповну - директора средней общеобразовательной школы №238 Учтепинского района, город Ташкент
Махмудову Гулбахор Маруфовну - заведующую негосударственным дошкольным образовательным учреждением «Wonderkids school» Чустского района, Наманганская область
Мирдадаеву Наргизу Мирсидиковну - учителя математики средней общеобразовательной школы №157 Шайхантохурского района, город Ташкент
Мирзаджанова Фархода Мирхамитовича - тренера по тяжелой атлетике Республиканской школы высшего спортивного мастерства по спортивным единоборствам
Морозову Владиславу Анваровну - учителя русского языка и литературы специализированной средней общеобразовательной школы №1 города Кувасая, Ферганская область
Муллаеву Зиёдаой Махмудовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №20 Хатырчинского района, Навоийская область
Мухамедову Дилфузу Батировну - преподавателя специального предмета Ташкентского профессионального колледжа гидрометеорологии, город Ташкент
Носирова Исроила Махмудовича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №49 Паркентского района, Ташкентская область
Пец Алёну Юрьевну - учителя русского языка и литературы средней общеобразовательной школы №6 Гузарского района, Кашкадарьинская область
Полвонову Мунавархон Акрамовну - учителя биологии средней общеобразовательной школы №49 Риштанского района, Ферганская область
Пулатову Зиёду Турсуновну  - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №1 Андижанского района, Андижанская область
Равшанову Дилфузу Райемкуловну - заведующую негосударственным дошкольным образовательным учреждением «Тимур-Файз» города Самарканда, Самаркандская область
Разикову Хосият Кахрамоновну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №64 Нарпайского района, Самаркандская область
Расулову Нурию Халимовну - учителя музыки средней общеобразовательной школы №1 Касанского района, Кашкадарьинская область
Расулову Сайёру Холбековну - учителя математики средней общеобразовательной школы №1 Арнасайского района, Джизакская область
Рахимова Абдухошима Абдукаримовича - учителя физики специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №65 Узбекистанского района, Ферганская область
Рахматуллаеву Мохиру Турдалиевну - преподавателя специального предмета Аккурганского профессионального колледжа строительства и коммунального хозяйства, Ташкентская область
Розимову Гулхумар Хаджиевну - учителя физики средней общеобразовательной школы №50 Берунийского района, Республика Каракалпакстан
Саманову Раъно Даниёровну - учителя изобразительного искусства и черчения средней общеобразовательной школы №1 Янгикурганского района, Наманганская область
Саттарову Адинахон Мамадалиевну - учителя географии средней общеобразовательной школы №15 Бозского района, Андижанская область
Сиддикову Садокат Гаффоровну - преподавателя специального предмета Бухарского профессионального колледжа нефтегазовой промышленности, Бухарская область
Талипову Фариду Тишабаевну - няню дома-интерната №2 для детей-инвалидов «Мурувват» города Ташкента
Турдибекову Замиру Хаметовну - заведующую дошкольным образовательным учреждением №5 города Бекабада, Ташкентская область
Турдиеву Зилолу Абдуллаевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №1 Алтынсайского района, Сурхандарьинская область
Турсункулову Мохиру Кудратовну - учителя химии средней общеобразовательной школы №1 Мирзаабадского района, Сырдарьинская область
Уринову Робу Солижановну - учителя физики средней общеобразовательной школы №60 города Намангана, Наманганская область
Усмонова Шухрата Зиёдиллаевича - учителя трудового обучения средней общеобразовательной школы №15 Навбахорского района, Навоийская область
Хайитова Зафара Узаковича - заведующего кафедрой национальной идеи, основ духовности и правового образования Навоийского государственного педагогического института, Навоийская область
Хамракулова Рустама Шамшиевича - руководителя кружка детского центра «Баркамол авлод» Чиланзарского района, город Ташкент
Ходжаеву Дилафруз Изатиллоевну - старшего преподавателя кафедры английского языка и литературы Бухарского государственного университета, Бухарская область
Хазраткулову Муборак Ражабовну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №1 Касбинского района, Кашкадарьинская область
Шадиева Ризамата Даврановича - заведующего кафедрой методики дошкольного и начального образования Каршинского государственного университета, Кашкадарьинская область
Шерова Абдуразока Абдуфатоевича - учителя математики средней общеобразовательной школы №26 Сохского района, Ферганская область
Шодиеву Дилфузу Ибрагимовну - учителя физики средней общеобразовательной школы №293 Бектемирского района, город Ташкент
Эгамбердиева Атабека Рузимовича - учителя физики специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №1 Хазараспского района, Хорезмская область
Эргашеву Дилфузу Тожибоевну - няню дома-интерната для детей-инвалидов «Мурувват» города Ферганы, Ферганская область
Юлдашеву Шохиду Бахтияровну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №18 Ташкентского района, Ташкентская область
Юсупова Абдумуталиба - преподавателя специального предмета Андижанского профессионального колледжа строительства и транспорта, Андижанская область
Юсупову Викторию Викторовну - воспитателя «Болалар шаҳарчаси» города Хивы, Хорезмская область
Юсупову Шахло Шарифовну - учителя физики средней общеобразовательной школы №13 Кызылтепинского района, Навоийская область