Жорий йилнинг 18 сентябрь куни эрталаб соат 08:30ларда Бухоро вилояти Когон тумани ҳудудидан ўтувчи Бухоро-Қоровулбозор магистрал йўлида 26 нафар йўловчиси бўлган автобусининг метан газ балони портлаши содир бўлиши натижасида 4 киши воқеа жойида, 1 киши эса касалхонада вафот этди.
5 нафар оғир беморлар РШТЁИМ Бухоро филиалига ётқизилди. 7 нафар беморнинг аҳволи ўрта оғирликда, 9 нафарининг аҳволи энгил бўлиб, улар Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси шошилинч тез тиббий ёрдам бўлимига ётқизилган.
Жароҳатланганларга шошилинч ёрдам кўрсатиш учун барча зарурий чоралар кўрилиб, РШТЁМдан хирург, нейрохирург ва реаниматолог мутахассислари санавиация тармоғи орқали юборилди.
Содир бўлган фавқулодда вазият сабабларини ўрганиш ва оқибатларини бартараф этиш бўйича Ўзбекистон Республикаси Президенти топшириғига биноан Бош вазир ўринбосари Н.С.Отажонов бошчилигида Ҳукумат комиссияси тузилиб, Комиссия аъзолари воқеа жойида иш бошлади.

Специальное сообщение
18 сентября текущего года в 08:30 утра на автомагистрали Бухоро-Каравулбазар проходящей через Коганский район произошёл взрыв газового баллона автобуса марки «Исузу» в котором находились 26 пассажиров. В результате происшествия на месте погибли 4 человека, 1 человек погиб в больнице.
Пять человек госпитализированы в тяжелом состоянии в Бухарский филиал Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи. Состояние семерых оценивается как средней тяжести, девять человек получили легкие ранения, они доставлены в отделение скорой помощи Каганского городского медицинского объединения.
Для оказания помощи пострадавшим в Бухарскую область средствами санитарной авиации направлены хирург, нейрохирург и реаниматолог.
По поручению Президента Республики Узбекистан для расследования обстоятельств и ликвидации последствий чрезвычайной ситуации на месте, образована государственная комиссия во главе с заместителем Премьер-министра Н.С.Отажоновым.