ЖССТнинг Европа минтақавий бюросининг 68-сессиясида Ўзбекистон делегацияси иштирок этмоқда
Соғлиқни сақлаш вазири Алишер Шадманов бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилотининг Европа минтақавий бюросининг 68-сессиясида иштирок этмоқда. 53 та давлатни бирлаштирган ЖССТнинг Европа минтақвий бюросига Ўзбекистон ҳам аъзо ҳисобланади.
Жорий йил 17 сентябрь куни Италия пойтахти Рим шаҳрида бошланган мазкур нуфузли сессияда инсон саломатлиги билан боғлиқ қатор муҳим масалалар, жумладан, 2018 йилда Европада соғлиқни сақлаш ҳолати, тиббиёт ва аҳоли фаровонлигини қўллаб-қувватлаш, минтақада барқарор ривожланиш учун инсон саломатлигини янада яхшилашга қаратилган кўплаб йўналишлар муҳокама этилиши кутилмоқда.

Делегация Узбекистана участвует на 68-й сессии Европейского регионального бюро ВОЗ
Делегация Узбекистана во главе с министром здравоохранения Алишером Шадмановым участвует на 68-й сессии Европейского регионального бюро Всемирной организации здравоохранения. Узбекистан тоже считается членом Европейского регионального бюро ВОЗ, объединившего 53 государств.
Сессия начала свою работу 17 сентября нынешнего года в столице Италии городе Риме, ожидается обсуждение ряда важных вопросов, связанных со здоровьем человека, в частности, множества направлений по состоянию здравоохранения в Европе в 2018 году, поддержке медицины и благосостояния населения, улучшению здоровья человека для стабильного развития региона.