"Ўзбекнефтгаз” АЖ ва Beicip Franlab (Франция) ҳамкорлик имкониятларини муҳокама қилдилар
“Ўзбекнефтгаз” акциядорлик жамияти таклифига биноан жорий йилнинг 12-14 сентябрь кунлари Франциянинг “Beicip Franlab“ компанияси делегацияси Тошкентда бўлди.
Ташриф доирасида “Ўзбекнефтгаз” акциядорлик жамияти раҳбарияти билан учрашувлар ва компания бўлинмалари билан ишчи учрашувлар ўтказилиб, уларда углеводород хомашёсини қидириш ва ишлаб чиқариш билан боғлиқ масалалар муҳокама қилинди.
“Beicip Franlab” 1960 йилда ташкил топган бўлиб, у Франциянинг Нефть ва газ институти (IFPEN)нинг шўъба компанияси ҳисобланади.
“Beicip Franlab” геологик-қидирув ишларни илмий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш, захираларни мустақил баҳолаш, нефть ва газ конларини ўзлаштиришга оид маслаҳатлар бериш, углеводородлар қазиб олиш ва қайта ишлашни оптималлаштириш учун ечимлар топиш ва геологик-геофизик тадқиқотлар учун тегишли дастурий таъминотни ишлаб чиқишга ихтисослашган дунёдаги етакчи компаниялардан биридир.
Компания 100 дан ортиқ давлатларда иш олиб боради ва 9 та халқаро бўлинмаларга эга (Москва, Париж, Алжир, Куала-Лумпур, Рио-де-Жанейро, Хьюстон, Вильяэрмоса, Абу-Даби, Кувейтда).
Учрашувлар давомида томонлар қидирув ишлари, конларни ишлаб чиқиш, “Ўзбекнефтгаз” акциядорлик жамиятининг хорижий бозорларга чиқиши ва компания мутахассислари учун тренинглар ташкил этиш доирасида ҳамкорлик имкониятларини муҳокама қилдилар.
Учрашувлар натижалари асосида келгусидаги ҳамкорлик йўналишлари ва таклифлар тайёрлаш бўйича қўшма ишчи гуруҳ тузилди.

АО «УЗБЕКНЕФТЕГАЗ» и BEICIP FRANLAB (Франция) обсудили возможности сотрудничества
По приглашению АО «Узбекнефтегаз» в город Ташкент 12-14 сентября т.г. с визитом прибыла делегация компании Beicip Franlab (Франция).
В рамках визита проведены встречи с руководством АО «Узбекнефтегаз» и рабочие встречи с подразделениями акционерного общества, для обсуждения вопросов по геологоразведочным работам и добыче углеводородного сырья.
Beicip Franlab основана в 1960 году и является аффилированной компанией Французского института нефти и газа (IFPEN).
Beicip Franlab - одна из ведущих компаний в мире, которая специализируется в научном сопровождении геологических исследований, независимой оценке запасов, консультациях в разработке месторождений нефти и газа, решениях по оптимизации добычи и переработки углеводородов, а также в разработке соответствующего программного обеспечения для проведения геологических и геофизических исследований.
Компания работает в более чем 100 странах и имеет 9 международных подразделений (Москва, Париж, Алжир, Куала-Лумпур, Рио-де-Жанейро, Хьюстон, Вильяэрмоса, Абу-Даби, Кувейт и др).
В ходе встреч детально обсуждены возможности сотрудничества в рамках проведения геологоразведочных работ, разработки месторождений, перспектив выхода АО «Узбекнефтегаз» на зарубежные рынки и организации тренингов и учебных занятий для специалистов АО «Узбекнефтегаз».
По итогам проведенных встреч создана совместная рабочая группа для более детального рассмотрения направлений будущего сотрудничества и подготовки предложений.