Эммануэл Макрон Президент Шавкат Мирзиёевни Мустақиллик куни билан табриклади
Ўз номимдан ва бутун Франция халқи номидан Ўзбекистон Республикасининг давлат мустақиллиги куни билан Сизга энг эзгу тилакларимни изҳор этишдан, Ўзбекистон халқига бахт-саодат ва равнақ тилашдан бағоят мамнунман.
Кўп йиллар давомида ҳамкор бўлиб келаётган Франция ва Ўзбекистон муносабатлари янада ривожланиб бораётганини олқишлайман. Икки томонлама товар айирбошлаш ҳажми ортаётгани ва стратегик ҳамкорлигимиз диверсификация қилинаётгани баробарида жорий йилда сиёсий мулоқотимиз янада мустаҳкамланади. Париж шаҳрига бўлажак расмий ташрифингиз давомида Сиз билан учрашувимизни катта мамнуният билан кутяпман.
Ушбу ташриф олдидан икки томонлама кўплаб муҳим учрашувлар, жумладан, 20 июль куни савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссия мажлиси ўтказилди. Бўлажак олий даражадаги музокаралар ўзаро муносабатларимизни фаоллаштириш ва янада диверсификация қилиш йўлларини муҳокама этиш учун яхши имконият бўлади.
Фурсатдан фойдаланиб, Сизни мамлакатингизнинг Франция учун муҳим бўлган Марказий Осиёда минтақавий ҳамкорликни ривожлантиришга қўшаётган ҳиссаси билан қутлашга ижозат бергайсиз.

Эммануэль Макрон поздравил Президента Шавката Мирзиёева с Днем независимости
По случаю государственного праздника Республики Узбекистан рад выразить Вам от своего имени и от имени французского народа искренние поздравления, а также пожелания счастья и процветания народу Узбекистана.
Приветствую постоянное сближение Франции и Узбекистана, которые, впрочем, являются партнерами на протяжении многих лет. Помимо увеличения двустороннего товарооборота и диверсификации стратегического сотрудничества, надеюсь, что наш политический диалог еще больше укрепится в этом году. С большим удовольствием жду встречи с Вами в ходе Вашего предстоящего официального визита в Париж.
Этот визит, которому предшествуют многочисленные важные двусторонние встречи, в том числе состоявшееся 20 июля заседание межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству, даст возможность обсудить пути активизации и дальнейшей диверсификации наших двусторонних отношений.
Позвольте мне, наконец, направить Вам свои поздравления в связи со вкладом Вашей страны в региональное сотрудничество в Центральной Азии, которое Франция поддерживает.