Жанубий Корея Президенти Ўзбекистон Президентига табрик йўллади
Сизни ва бутун Ўзбекистон халқини Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг 27 йиллиги билан самимий муборакбод этишга ижозат бергайсиз.
Ўзбекистон Республикаси мустақиллик йилларида сиёсат, иқтисодиёт ва ижтимоий тараққиёт соҳаларида юксак эътирофга сазовор улкан ютуқларни қўлга киритди.
Сиз, Жаноби Олийлари раҳбарлигида амалга оширилаётган ва салмоқли натижалар бераётган ислоҳотлар сиёсати алоҳида таҳсинга муносиб.
Сизнинг раҳбарлигингизда Ўзбекистон Республикаси ўз тараққиётида янги ва янада юксак марраларга эришишига ишончим комил.
Мамлакатларимиз 1992 йилда дипломатик муносабатлар ўрнатганидан буён ишонч ва дўстлик тамойиллари асосида ўзаро манфаатли алоқаларни ривожлантираётганидан ҳурсандман. Сиз, Президент жаноблари билан мамлакатларимиз ўртасидаги ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш ва кенгайтириш масалаларини муҳокама қилиш учун ўзаро мақбул муддатларда Ўзбекистон Республикасида ташриф билан бўлишга умид қиламан.
Президент жаноблари, Сизга мустаҳкам соғлик ва улкан муваффақиятлар, Ўзбекистон Республикасига янада равнақ тилайман.

Президент Южной Кореи направил поздравление Президенту Узбекистана
Позвольте искренне поздравить Вас и весь народ страны с 27-й годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан.
Огромные успехи, достигнутые Республикой Узбекистан после обретения независимости в сферах политики, экономики и социального развития, вызывают глубокое уважение.
Особой оценки заслуживает проводимая под руководством Вашего Превосходительства политика реформ, которая приносит видимые плоды.
Уверен, что благодаря Вашему лидерству Республика Узбекистан достигнет новых больших результатов в своем развитии.
Я рад тому, что наши страны после установления дипломатических отношений в 1992 году развивают взаимовыгодные связи на основе принципов взаимного доверия и дружбы.
Искренне надеюсь посетить Республику Узбекистан во взаимоприемлемые сроки, чтобы обсудить с Вами, господин Президент, вопросы дальнейшего укрепления и расширения сотрудничества между нашими странами.
Желаю Вам, господин Президент, крепкого здоровья и всяческих успехов, а Республике Узбекистан - дальнейшего процветания.