Тошкентда Тожикистон саноат маҳсулотлари кўргазмаси очилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон «Ўзэкспомарказ»да ташкил этилган ушбу кўргазма билан танишди.
Бу ерда Тожикистоннинг юздан ортиқ корхоналари маҳсулотлари намойиш этилмоқда.
Президентимизга мазкур корхоналар ҳақида сўзлаб берилди. Давлатимиз раҳбари маҳсулотларнинг сифати билан қизиқди, ишлаб чиқарувчилар билан суҳбатлашди.
Ташқи савдо ва иқтисодиёт маҳкамаларига экспорт-импорт алоқаларини кенгайтириш бўйича кўрсатмалар берилди. Саноат корхоналари ўртасида кооперацияни ривожлантириш, тадбиркорларнинг тўғридан-тўғри ҳамкорлигини йўлга қўйиш муҳимлиги қайд этилди.

В Ташкенте открылась выставка промышленной продукции Таджикистана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон ознакомились с выставкой, организованной в "Узэкспоцентре".
Здесь демонстрируется продукция более ста предприятий Таджикистана.
Президенту нашей страны была представлена информация об этих предприятиях. Глава нашего государства поинтересовался качеством продукции, побеседовал с производителями.
Ведомствам по внешней торговле и экономике даны указания по расширению экспортно-импортных связей с Таджикистаном. Отмечалась необходимость развития кооперации между промышленными предприятиями, налаживания прямого партнерства предпринимателей двух стран.