Президент Шавкат Мирзиёев Шайхонтоҳур тумани Камолон маҳалласида қурилаётган кўп қаватли уйларни бориб кўрди.
Давлатимиз томонидан ижодкорларни қўллаб-қувватлашга қаратилаётган эътибор натижасида Миллий боғ ёнидаги сўлим масканда Адиблар хиёбони, Ёзувчилар уюшмасининг янги биноси барпо этилган эди. Ушбу хиёбон рўпарасида қурилаётган мазкур уй-жойлар ёзувчи ва шоирларга берилади. Уйнинг биринчи қаватида 60 ўринли мактабгача таълим муассасаси ва оилавий поликлиника ташкил этилади.
Шавкат Мирзиёев қуриб битказилган хонадонлардан бирини ва мактабгача таълим муассасасини кириб кўрди. Оилаларнинг тинч-фаровон яшаши, болаларнинг баркамол бўлиб улғайиши учун зарур шароитларни яратиш бўйича топшириқлар берди.
Шу ерда Тошкент шаҳри туманларида замонавий турар жой мажмуалари, ишбилармонлик марказлари, дам олиш масканлари ва сайилгоҳлар қуриш, жамоат транспорти хизматини яхшилаш бўйича лойиҳалар тақдимоти ўтказилди.

Шавкат Мирзиёев ознакомился с домами для писателей
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с ходом строительства многоэтажных домов в махалле Камолон Шайхантахурского района.
Благодаря уделяемому государством вниманию поддержке творческих деятелей рядом с Национальным парком создана Аллея литераторов и построено новое здание Союза писателей. Напротив аллеи строится жилье для писателей и поэтов. На первом этаже одного из домов откроются дошкольное образовательное учреждение на 60 мест и семейная поликлиника.
Шавкат Мирзиёев зашел в одну из квартир в завершенном строительством доме, посетил дошкольное образовательное учреждение. Дал поручения по созданию необходимых условий для благополучной жизни семей, гармоничного развития детей.
Здесь же прошла презентация проектов строительства современных жилищных комплексов, деловых центров, мест для отдыха и прогулок в районах Ташкента, улучшению услуг общественного транспорта.