2018-07-19 | Технологиялар
Жорий йилнинг 18 июлида “Электрон ҳукумат“ тизимини ривожлантириш марказида “TEOCO”​ Америка компанияси вакили жаноб Алекс Палатник билан навбатдаги учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Алекс Палатник Марказ ходимларини Мумбай "Smart City"​си мисолида “TEOCO”​ тайёр ечимлари билан таништириб ўтди. Таъкидлаш жоизки, Мумбай шаҳрида ўрнатилган датчиклар, фотосуратлар ва видеоёзувлар учун камералар билан биргаликда “TEOCO”​ ечимлари халқаро ва маҳаллий ижтимоий тармоқлар билан интеграциялашган ҳолда фавқулодда вазиятлар бўйича маълумотлар манбаси сифатида фойдаланилади. Масалан, фавқулодда вазият юзага келганда Facebook​ ёки Twitter​да фуқаролар томонидан чоп этилган хабарлар аҳволнинг бирламчи сабабларини аниқлаш учун ахборот йиғиш ва комплекс таҳлил қилиш учун вазиятни ўрганиш марказларига келиб тушади. Бундан ташқари, тизим белгиланган алгоритмларни ва бошланғич қийматларини (масалан, шовқин тутун, тебраниш даражаси ва ҳ.к.) белгилайди ва натижада фавқулодда вазиятлар ҳақида ўз вақтида огоҳлантириш ва унга жавоб беришга имкон беради.
Учрашув сўнгида Марказ ходимларини қизиқтирган саволларга жаноб Палатник батафсил жавоб берди. Компания вакили Марказ билан келгусида ҳамкорлик қилишга қизиқиш билдирди ва келажакда яна музокаралар ўтказиши мумкинлигини маълум қилди.
Эслатиб ўтамиз, 2018 йилнинг 3 июлида компания президенти Филип Гуитини бошчилигида “ТEОCО“ вакиллари Марказга ташриф буюрганди, учрашувда меҳмонлар компаниянинг ақлли шаҳар, хавфсиз шаҳар технологияларини, IoT ҳамда аналитик маълумотларни ривожлантиришдаги дастурий ечимларини намойиш этишганди.

Прошла очередная встреча с TEOCO
18 июля 2018 года в Центре развития системы “Электронное правительство” состоялась очередная встреча с представителем американской компании «TEOCO» господином Алексом Палатником.
В ходе встречи г-н Палатник ознакомил сотрудников Центра с готовыми решениями TEOCO на примере «Smart City» Мумбаи. Интересно отметить, что, вкупе с установленными по городу Мумбаи датчиками, камерами фото- и видео- фиксации, решения компании «TEOCO» интегрированы с международными и местными социальными сетями, используемыми в качестве источников информации по чрезвычайным происшествиям (ЧС). Так, например, при возникновении ЧС публикуемые гражданами посты на Facebook или Twitter также попадают в ситуационные центры для сбора и всестороннего анализа информации по определению первопричин возникшей ситуации. Также, системой заданы определенные алгоритмы и пороговые значения (например, уровень шума, задымленности, вибрации и тп.), что в конечном итоге позволяет своевременно предупредить и отреагировать на ЧС.
По завершению встречи, сотрудниками Центра были высказаны интересующие вопросы, на которые г-н Палатник дал исчерпывающие ответы. Представитель компании выразил заинтересованность в дальнейшем сотрудничестве с Центром и сообщил о возможности дальнейших проведений переговоров.
Напомним, что 3 июля 2018 года Центр принял представителей компании «TEOCO» во главе с президентом компании г-ном Филиппом Гуинтини, на встрече с которыми гости презентовали программные решения компании, применяемые в развитии технологий умного города, безопасного города, интернета вещей (IoT) и аналитики данных.