Тошкент шаҳар ҳокимлигида тадбиркорлик субъектларини қўллаб-қувватлаш, хорижий инвестициялар жалб қилиш ҳамда давлат ва хусусий шерикчиликни ривожлантириш масалаларига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
"Очиқ эшиклар куни" тарзида ташкил этилган тадбирда пойтахтимизнинг 11 туманидан 110 дан ортиқ йирик лойиҳа кўргазмаси намойиш этилди. Лойиҳаларни чуқур ўрганган Тошкент шаҳар ҳокимлиги мутасадди раҳбарлари тадбиркорлар ва инвесторларга ўз таклифларини берди.
Тадбирда пойтахтимизнинг гуллаб-яшнаши, халқимизнинг янада фаровон ҳаёт кечириши йўлида давлат ва хусусий шерикчиликни ривожлантириш кутилган ижобий натижаларни бериши алоҳида таъкидланди.

День открытых дверей в столичном хокимияте
В хокимияте города Ташкента состоялась встреча, посвященная вопросам поддержки субъектов предпринимательства, привлечения зарубежных инвесторов, а также развитию государственно-частного партнерства.
На мероприятии, организованном в форме Дня открытых дверей, было представлено более 110 крупных проектов из 11 районов столицы. Глубоко изучив проекты, ответственные руководители хокимията города Ташкента изложили свои предложения предпринимателям и инвесторам.
На мероприятии особо отмечалось, что развитие государственно- частного партнерства принесет хорошие результаты для дальнейшего процветания нашей столицы, благополучной жизни народа.