“Мустақил юрт ҳунармандлари” кўргазма савдоси ташкил этилди
Жорий йилнинг 7-8 июль кунлари Тошкент шаҳар Ғафур Ғулом номидаги маданият ва истироҳат боғида Ўзбекистон Республикаси “Ҳунарманд” уюшмаси ҳамкорлигида “Мустақил юрт ҳунармандлари” мавзусида Республика анъанавий халқ амалий санъати ва миллий ҳунармандчилик маҳсулотлари кўргазма савдоси ташкил этилди. Унда 150 дан ортиқ ҳунармандлар, шунингдек, кенг жамоатчилик ва халқаро дипломатик корпус вакиллари, элчихоналар, турли вазирлик ва идора ходимлари, юртимиз меҳмонлари иштирок этдилар.
Мазкур кўргазма савдода вилоятларимиз ва Қорақалпоғистон Республикасидан келган ҳунармандларнинг 200 дан зиёд ҳунармандчилик маҳсулотлари намойиш этилди.
Кўргазманинг бадиий қисмида Ғафур Ғулом номидаги маданият ва истироҳат боғида ташкил этилган “Улуғбек юлдузлари” ансамбли ҳамда “Дурдона” Халқ фольклор ансамбли ўз чиқишлари билан иштирок этдилар.

Выставка национально-прикладного искусства Узбекистана
7-8 июля 2018 года в столичном парке культуры и отдыха имени Гафура Гуляма при поддержке Ассоциации «Хунарманд» была организована традиционная выставка национально-прикладного искусства и ремесленников «Мустакил юрт хунармандлари» («Ремесленники независимой страны»).
Более 150 мастеров национального промысла приняли участие в масштабном празднике искусства. Кроме того, в эти дни парк посетили представители государственных и международных организаций, дипломатического корпуса, посольств, министерств, ведомств и гостей нашей страны.
На выставке были представлены работы более 200 мастеров и ремесленников со всех регионов страны и Республики Каракалпакстан.
Кроме того, в парке был организован концерт с участием национальных и фольклорных ансамблей «Улугбек Юлдузлари» и «Дурдона», выступление которых усилило национальный колорит праздника.