Президент ўйинчоқлар ишлаб чиқариш жараёни билан танишди
Президент Шавкат Мирзиёев ўтган йили Олмазор туманида бўлганида Тошкент ўйинчоқлари фабрикаси негизида янги лойиҳаларни амалга ошириш бўйича топшириқ берган эди.
Давлатимиз раҳбари ушбу фабрикага ташриф буюриб, бажарилган ишларни кўздан кечирди.
Бу ерда “NBU Investment” масъулияти чекланган жамияти томонидан ташаббускор-инвесторлар билан биргаликда 5 та лойиҳа амалга оширилмоқда. “Toys City”, “O`yinchoqlar Fabrikasi”, “Funny Kids World”, “National Products” ва “United Nation company” каби мазкур корхоналарда болалар учун кийим-кечаклар, турли буюмлар ва ўйинчоқлар ишлаб чиқарилади. Уларда жами 920 дан ортиқ иш ўрни яратилади.
Бугунги кунда “Toys City” корхонаси ишга туширилган бўлиб, 70 га яқин маҳсулот тайёрлаш йўлга қўйилган.

Президент ознакомился с производством игрушек
Президент Шавкат Мирзиёев в прошлом году в ходе посещения Алмазарского района поручил реализовать новые проекты на базе Ташкентской фабрики игрушек.
Глава государства вновь посетил эту фабрику и ознакомился с проделанной работой.
Обществом с ограниченной ответственностью “NBU Investment” совместно с инвесторами-инициаторами здесь реализуются 5 проектов. Предприятия “Toys City”, “O`yinchoqlar Fabrikasi”, “Funny Kids World”, “National Products” и “United Nation company” и другие будут производить одежду, различные предметы для детей и игрушки. В общей сложности будет создано более 920 рабочих мест.