Халқ таълими вазирлиги педагогларнинг асосий ҳимоячисига айланади!
Унда журналистларга мактабларда фаолият олиб бораётган педагог кадрларнинг ижтимоий нуфузини ошириш, жамиятда педагогик фаолиятнинг обрўсини юксалтириш, педагогларни ёшларга намуна ва ўрнак даражасига кўтариш мақсадида келгусида соҳада олиб бориладиган ислоҳотлар ҳақида маълумот берилди.
Халқ таълими вазири жамиятда ўқитувчи касбига нисбатан ҳурмат туйғусини шакллантириш, билим олишга бўлган рағбатни кучайтириш, қолаверса, тизимда таълим сифатини таъминлашда салбий таъсир кўрсатаётган омилларни бартараф этишда оммавий ахборот воситаларини ҳамкорлик қилишни таклиф қилди.
Қолаверса, тадбир давомида журналистлар учун жамиятимизда ўқитувчи касбининг мавқеини ошириш, устозлик касбига нисбатан ижобий фикрни шакллантиришга қаратилган “Энг улуғ ва шарафли касб” мавзусидаги ижодий ишлар танлови эълон қилинди.

Министерство народного образования станет основным защитником педагогов!
Сегодня при участии министра народного образования Шерзодом Шерматовым для работников средств массовой информации был организован брифинг на тему преобразований в системе, перспективных планов, существующих проблем и мер, направленных на их ликвидацию.
На брифинге министр народного образования призвал журналистов к активному сотрудничеству на пути повышения социального авторитета педагогических кадров школ, приоритета в обществе педагогической деятельности, возвышения в глазах молодежи статуса педагогов как примера подражания. Кроме того, попросил журналистов быть более активными в освещении всех существующих проблем системы, которые отрицательно влияют на качество образования.
Кроме того, на мероприятии для журналистов была объявлен конкурс на тему “Самая почетная и престижная профессия”, направленный на повышение статуса педагога в обществе, формирование положительного мнения о профессии учителя.