Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазири Қозоғистон Республикаси элчисини қабул қилди
Вазирликда бўлиб ўтган учрашув давомида томонлар бандликни таъминлаш ва меҳнат бозорини тартибга солиш соҳасидаги икки давлат ҳамкорлигининг муҳим ва устувор йўналишлари, тартибланган ва хавфсиз меҳнат миграцияси, шунингдек, иқтисодиётни рақамлаштириш истиқболлари ва илғор ахборот технологиялари жорий этилишини муҳокама қилишди.
Элчи томонидан 2018 йил 3-4 июль кунлари Қозоғистон пойтахти Остона шаҳрида бўлиб ўтадиган “Глобал Буюк Ипак йўли” форумига ташриф буюриш учун таклиф билдирилди.
Шу билан бирга, Қозоғистон делегациясининг 2018 йил 26 июнь Тошкентда бўлиб ўтадиган “Давлат хизматининг қонунчилик асосларини такомиллаштириш: Ўзбекистон тажрибаси ва хорижий амалиёт” халқаро конферецияда кутилаётган иштироки тафсилотлари муҳокама қилинди.
Ҳар икки томон ҳам 2018 йил март ойида Остонада бўлиб ўтган Ҳукуматлараро комиссия доирасида эришилган қарорларни амалга оширишнинг аҳамиятини таъкидлашди.
Учрашув якуни бўйича томонлар ҳамкорлигини мустаҳкамлаш мақсадида қўшма ҳужжат тайёрлаш қарори қабул қилинди.

Министр занятости и трудовых отношений принял Посла Республики Казахстан
В ходе состоявшейся встречи, прошедшей в Министерстве, стороны обсудили приоритетные и актуальные направления сотрудничества двух стран в области обеспечения занятости и регулирования рынка труда, организованной и безопасной трудовой миграции, а также перспективы цифровизации экономики и внедрение передовых информационных технологий.
Со стороны Посла было передано приглашение посетить форум «Глобальный Шелковый путь», который пройдет 3-4 июля 2018 года в столице Казахстана городе Астана.
Также были обсуждены детали предстоящего участия казахстанской делегации на международной конференции «Совершенствование законодательных основ государственной службы: опыт Узбекистана и зарубежная практика», которая пройдет 26 июня 2018 года в Ташкенте.
Обе стороны подчеркнули важность реализации решений, достигнутых в рамках заседания Межправительственной комиссии в марте 2018 года в Астане.
По итогам встречи было принято решение подготовить совместный документ для укрепления сотрудничества двух сторон.