2018 йилнинг 11-15 июнь кунлари Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси вакиллари Корея давлатида хизмат сафарида бўлиб қайтдилар
2018-06-19 | Жамият
Хизмат сафари, Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси билан Корея Республикаси “Korea statistics” ўртасида статистика соҳасида ҳамкорлик қилиш тўғрисида Англашув Меморандуми доирасида амалга оширилди.
Сафар давомида, давлатларнинг статистика идоралари томонидан фаолиятни йўлга қўйиш соҳасида, хатловлар ва кузатувларни ташкил этиш, қишлоқ, ўрмон ва балиқ хўжалиги статистикасини юритиш ҳамда амалиётда ахборот коммуникация технологияларини жорий этиш борасида илғор тажрибалар алмашинуви амалга оширилди.

In the period from 11 to 15 June 2018, representatives of the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Statistics visited the Republic of Korea
2018-06-19 | Society
Official trip, organized in the framework of the Memorandum on mutual understanding between the State Statistics Committee of the Republic of Uzbekistan and the Statistics Committee of the Republic of Korea on cooperation in the field of statistics.
During the visit, the statistical offices of the countries exchanges the best practices in organizing activities, conducting censuses and statistical observations, statistics on agriculture, forestry and fisheries, and the introduction of ICT in practice.