2018 йилнинг 11-15 июнь кунлари Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси вакиллари Корея давлатида хизмат сафарида бўлиб қайтдилар
2018-06-19 | Жамият
Хизмат сафари, Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси билан Корея Республикаси “Korea statistics” ўртасида статистика соҳасида ҳамкорлик қилиш тўғрисида Англашув Меморандуми доирасида амалга оширилди.
Сафар давомида, давлатларнинг статистика идоралари томонидан фаолиятни йўлга қўйиш соҳасида, хатловлар ва кузатувларни ташкил этиш, қишлоқ, ўрмон ва балиқ хўжалиги статистикасини юритиш ҳамда амалиётда ахборот коммуникация технологияларини жорий этиш борасида илғор тажрибалар алмашинуви амалга оширилди.

В период с 11 по 15 июня 2018 года представители Государственного комитета Республики Узбекистан по статистике посетили Республику Корея
2018-06-19 | Общество
Служебная поездка, организована в рамках Меморандума о взаимопонимании между Государственным комитетом Республики Узбекистан по статистике и Организацией «Korea statistics» Республики Корея по сотрудничеству в области статистики.
В ходе поездки статистические ведомства стран обменялись передовым опытом в области организации деятельности, проведения переписей и статистических наблюдений, ведения статистики сельского, лесного и рыбного хозяйства, а также внедрения ИКТ на практике.