Ўзбекистон Президенти номига қутловлар келмоқда
Рамазон ҳайити муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев номига хорижий мамлакатлар давлат ва ҳукумат раҳбарларидан табрик мактублари келмоқда. Жумладан, Америка Қўшма Штатлари Президенти Дональд Трампнинг қутловида бундай дейилган:
Муҳтарам Президент Жаноби Олийлари!
Америка халқи номидан Мелания ва мен Сизга ва Ўзбекистон халқига Рамазон ҳайити муносабати билан самимий табрикларимизни йўллаймиз.
Рамазон ойининг якунланишини нишонлар эканмиз, адолат ва раҳм-шафқатга асосланган Ислом динининг қўшниларга ёрдам бериш ва турли эътиқоддаги инсонлар билан ризқини баҳам кўришдек муқаддас анъанасини янада теран англаймиз. Ийд аль-Фитр бир-бирини қўллаб-қувватлаш ва барчанинг ўз салоҳиятини тўлалигича юзага чиқариш имконини берадиган жамият барпо этиш масъулиятини ёдга солади.
Америка Қўшма Штатлари кўплаб дин вакиллари, шу жумладан, мамлакатимизга муҳим ҳисса қўшган ва қуролли кучларимизда муносиб хизмат қилган америкалик мусулмонларнинг ҳам юртидир.
Мен дунёдаги барча мусулмонларга ўзимнинг энг самимий табрикларимни йўллайман. Ушбу байрам кунларида ва келгуси йилда уларга сиҳат-саломатлик ва фаровонлик тилайман. Рамазон ҳайити муборак!
Дональд Ж.Трамп,
Америка Қўшма Штатлари
Президенти
Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоев
Озарбайжон Республикаси Президенти  Илҳом Алиев
Икки муқаддас масжид ходими, Саудия Арабистони Подшоҳи  Салмон бин Абдулазиз Ол Сауд
Саудия Арабистони Подшоҳлиги валиаҳди, Вазирлар Маҳкамаси раисининг ўринбосари, мудофаа вазири Муҳаммад бин Салмон бин Абдулазиз Ол Сауд

На имя Президента Узбекистана поступают поздравления
На имя Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева поступают поздравления от глав государств и правительств зарубежных стран в связи с празднованием Рамазан хайита. В частности, в послании Президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа говорится:
От имени американского народа Мелания и я поздравляем Вас и народ Узбекистана с празднованием Ид аль-Фитр.
Отмечая окончание Рамадана, мы размышляем о священной традиции помогать соседям и делиться хлебом с людьми самых разных убеждений, что лежит в корне приверженности Ислама справедливости и состраданию. Ид служит напоминанием об обязанности поддерживать друг друга в дружбе и создавать общество, в котором каждый может полностью реализовать свой потенциал.
США – это страна многих религий, включая американских мусульман, которые внесли важнейший вклад в нашу страну и достойно служили в наших Вооруженных Силах.
Я желаю здоровья и благоденствия всем мусульманам в этот особенный праздничный день и в будущем году. Ид Муборак!
Дональд Дж.Трамп,
Президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев
Король Саудовской Аравии, служитель двух мечетей-святынь Салман бин Абдулазиз Аль Сауд
Наследный принц Королевства Саудовской Аравии, заместитель председателя Кабинета Министров Мухаммад бин Салман бин Абдулазиз Аль Сауд
Король Хашемитского Королевства Иордании Абдулла II бин аль-Хусайн
Президент Государства Палестина, Председатель Исполнительного комитета Организации Освобождения Палестины Махмуд Аббас