Наманган вилоятини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича янги вазифалар белгилаб берилди
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида Норин тумани ҳокимиятида вилоят фаоллари, ҳокимлар, секторлар раҳбарлари ва бошқа мутасаддилар иштирокида йиғилиш ўтказилди.
Давлатимиз раҳбари Наманган вилоятида аҳоли жон бошига тўғри келадиган даромад, саноат маҳсулотлари ишлаб чиқариш ва хизмат кўрсатиш мамлакатимиздаги ўртача кўрсаткичдан бир неча баробар пастлиги, айрим туманларда саноат корхоналари умуман йўқлигини танқид қилди.
Тадбиркорликни янада ривожлантириш, аҳолига даромад манбалари яратиб бериш, хусусан, қарийб 60 минг иш ўрни яратиш бўйича чора-тадбирлар ишлаб чиқилганини маълум қилди.

New tasks on socio-economic development of Namangan region
A meeting under the chairmanship of President Shavkat Mirziyoyev was held at the khokimiyat of Naryn district with participation of the region’s activists, khokims, sector leaders and other responsible persons.
The Head of the state criticized the fact that per capita income in Namangan region, production of industrial products and services is several times lower than the average in the country, and in some districts industrial enterprises are completely absent.
It was noted that specific measures were developed on further development of entrepreneurship, creating sources of permanent income for the population, in particular, creating almost 60 thousand jobs.
At the meeting, issues of economic development of the region, improvement of medical and educational spheres, provision of employment of the population were discussed.