Наманган вилоятини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича янги вазифалар белгилаб берилди
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида Норин тумани ҳокимиятида вилоят фаоллари, ҳокимлар, секторлар раҳбарлари ва бошқа мутасаддилар иштирокида йиғилиш ўтказилди.
Давлатимиз раҳбари Наманган вилоятида аҳоли жон бошига тўғри келадиган даромад, саноат маҳсулотлари ишлаб чиқариш ва хизмат кўрсатиш мамлакатимиздаги ўртача кўрсаткичдан бир неча баробар пастлиги, айрим туманларда саноат корхоналари умуман йўқлигини танқид қилди.
Тадбиркорликни янада ривожлантириш, аҳолига даромад манбалари яратиб бериш, хусусан, қарийб 60 минг иш ўрни яратиш бўйича чора-тадбирлар ишлаб чиқилганини маълум қилди.

Определены новые задачи по социально-экономическому развитию Наманганской области
В хокимияте Нарынского района под председательством Президента Шавката Мирзиёева проведено собрание с участием актива области, хокимов, руководителей секторов и других ответственных лиц.
Глава государства раскритиковал тот факт, что доход на душу населения в Наманганской области, объемы производства промышленной продукции и оказания услуг в несколько раз ниже средних показателей по республике, а в некоторых районах промышленные предприятия и вовсе отсутствуют.
Отмечалось, что разработаны конкретные меры по дальнейшему развитию предпринимательству, созданию источников постоянного дохода для населения, в частности, созданию почти 60 тысяч рабочих мест.