2018 йилнинг 16 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Аргентинанинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) этиб тайинланган Рикардо Эрнесто Лагориони қабул қилди.
Ишонч ёрлиқларини топшириш маросимидан сўнг бўлиб ўтган суҳбат чоғида турли соҳалардаги Ўзбекистон-Аргентина мулоқотини янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди. Хусусан, сиёсий, савдо-иқтисодий ва бошқа соҳаларда ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш, шунингдек, БМТ ва унинг тузилмалари доирасидаги алоқаларга алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашувда халқаро ва минтақавий кун тартибидаги долзарб масалалар муҳокама қилинди.
Элчи 2018 йил 26-27 март кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Афғонистон бўйича «Тинчлик жараёни, хавфсизлик соҳасида ҳамкорлик ва минтақавий шериклик» мавзусидаги юқори даражали халқаро конференциянинг муваффақиятли ва конструктив натижалари билан Ўзбекистон томонини табриклади.

Meeting with the Ambassador of Argentina
On April 16, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Argentina Ricardo Ernesto Lagorio, with the residence in the city of Moscow.
During the conversation, which took place after a brief ceremony of presenting credentials, the sides exchanged views on prospects for expanding Uzbekistan – Argentina dialogue in various spheres. In particular, the main attention was paid to issues of deepening cooperation in political, trade-economic and other areas of mutual interest, as well as interaction within the UN and its structures.
The current international and regional agenda was discussed at the meeting.
The Ambassador congratulated the Uzbek side on successful and constructive results of the international high-level conference on Afghanistan “Peace process, security cooperation and regional connectivity”, which was held on March 26-27, 2018, in Tashkent.