2018 йилнинг 16 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Аргентинанинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) этиб тайинланган Рикардо Эрнесто Лагориони қабул қилди.
Ишонч ёрлиқларини топшириш маросимидан сўнг бўлиб ўтган суҳбат чоғида турли соҳалардаги Ўзбекистон-Аргентина мулоқотини янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди. Хусусан, сиёсий, савдо-иқтисодий ва бошқа соҳаларда ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш, шунингдек, БМТ ва унинг тузилмалари доирасидаги алоқаларга алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашувда халқаро ва минтақавий кун тартибидаги долзарб масалалар муҳокама қилинди.
Элчи 2018 йил 26-27 март кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Афғонистон бўйича «Тинчлик жараёни, хавфсизлик соҳасида ҳамкорлик ва минтақавий шериклик» мавзусидаги юқори даражали халқаро конференциянинг муваффақиятли ва конструктив натижалари билан Ўзбекистон томонини табриклади.

Встреча с Послом Аргентины
16 апреля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Аргентины с резиденцией в г.Москве Риккардо Эрнесто Лагорио.
В ходе беседы, состоявшейся после краткой церемонии вручения верительных грамот, стороны обменялись мнениями по перспективам расширения узбекско-аргентинского диалога в различных сферах. В частности, основное внимание было уделено вопросам углубления сотрудничества в политической, торгово-экономической и других областях, представляющих взаимный интерес, а также взаимодействие в рамках ООН и ее структурах.
На встрече обсуждена актуальная международная и региональная повестка дня.
Посол поздравил узбекскую сторону с успешными и конструктивными итогами международной конференции высокого уровня по Афганистану «Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие», которая прошла 26-27 марта 2018 года в г.Ташкенте.