​Ижодкорлар билан самимий мулоқот​
Президент Шавкат Мирзиёев Гулистон шаҳрининг Алишер Навоий номидаги Билимдонлар марказида бир гуруҳ ижодкорлар билан мулоқот қилди.
Барча соҳаларда амалга оширилаётган ислоҳотлар, қишлоқ хўжалигида фойдаланилмаётган имкониятлар, одамлар турмуш даражасини оширишга қаратилган чора-тадбирлар моҳияти ҳақида сўз борди.
Ижодкорлар Президентимизнинг “Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори уларга катта мамнуният, ишонч ва руҳ бағишлаганини таъкидлашди.

Искренняя беседа с творческими деятелями
Президент Шавкат Мирзиёев побеседовал с группой творческих деятелей в Центре знатоков имени Алишера Навои в Гулистане.
Говорилось об осуществляемых реформах во всех сферах, незадействованных возможностях в сельском хозяйстве, сути и значении принимаемых мер по повышению уровня жизни людей.
Творческие деятели отметили, что постановление Президента нашей страны "О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности Союза писателей Узбекистана" очень воодушевило их, придало им еще больше сил и творческой энергии.