Афғонистон Президентининг Ўзбекистонга ташрифи тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Афғонистон Ислом Республикаси Президенти Муҳаммад Ашраф Ғани 2018 йил 26 март куни амалий ташриф билан Тошкент шаҳрига келади.
Икки давлат раҳбарлари 27 март куни «Тинчлик жараёни, хавфсизлик соҳасида ҳамкорлик ва минтақавий шериклик» мавзуида Афғонистон бўйича юқори даражадаги халқаро конференцияда иштирок этади ва сўзга чиқади.
Ташриф дастурида Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Афғонистон Президенти Муҳаммад Ашраф Ғани музокара ўтказиши ҳам кўзда тутилган.

О предстоящем визите в Узбекистан Президента Афганистана
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 26 марта 2018 года в Ташкент с рабочим визитом прибывает Президент Исламской Республики Афганистан Мохаммад Ашраф Гани.
Главы двух государств 27 марта примут участие и выступят на Международной конференции высокого уровня по Афганистану "Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие".
В программе визита также – двусторонние переговоры Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева с Президентом Афганистана Мохаммадом Ашрафом Гани.