Пастдарғом туманида фаоллар йиғилиши бошланди
Пастдарғом туманида Президент Шавкат Мирзиёев раислигида Самарқанд вилояти фаоллари ва пойтахтдан келган мутасадди раҳбарлар иштирокида йиғилиш бошланди.
Давлатимиз раҳбари салоҳияти чексиз бўлган бу вилоятдаги мавжуд имкониятлардан етарли даражада фойдаланилмаётганини қайд этди.
2017 йилда ялпи ҳудудий маҳсулот атиги 2,5 фоизга ўсган. Бу республика кўрсаткичидан 2 баробар камдир. Вилоятдаги иқтисодий аҳвол ижтимоий ҳолатга салбий таъсир қилган.
Бугун Самарқандда қарийб 107 минг одам ишсиз экани, бу масалани ҳал этиш учун мавжуд резервлар ва имкониятларни тўлиқ ишга солиш ҳисобига 120 мингдан зиёд иш ўрни яратиш вазифаси қўйилгани таъкидланди.

В Пастдаргомском районе началось собрание актива
Под председательством Президента Шавката Мирзиёева в Пастдаргомском районе началось совещание с участием актива Самаркандской области и ответственных руководителей из столицы.
Глава нашего государства отметил, что возможности области, обладающей колоссальным потенциалом, не используются в полной мере.
В 2017 году объем валового регионального продукта вырос всего на 2,5 процента, что вдвое ниже общереспубликанского показателя. Экономическое состояние области негативно влияет на положение социальной сферы.
Отмечалось, что сегодня в регионе безработными остаются 107 тысяч человек, поставлена задача создать более 120 тысяч рабочих мест за счет полного задействования имеющихся резервов.