UzTrade АҚШ йўналишида экспортни кенгайтирмоқда
Ўзбек миллий маҳсулотини АҚШ бозорига экспортини кенгайтириш мақсадида Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги қошидаги UzTrade компанияси Golden Natural Product Inc. (АҚШ) компанияси билан 500 минг доллар қийматда қуритилган мева ва сабзавот маҳсулотларини етказиб беришга шартнома имзолади.
Мазкур экспорт шартномалари Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёевнинг Ню-Йорк шаҳрига буюрган олий даражадаги ташрифи доирасида, УзТраде АЖ ҳамда компаниянинг АҚШ даги Савдо уйи UzAmerican trade Corp ўртасида имзоланган келишувлар асосида амалга оширилмоқда.
Ҳозирги вақтда SP OOO Best Tastes Technology томонидан ишлаб чиқарилган UzKand маҳаллий белгиси остидаги қуритилган мева ва сабзавот маҳсулотларининг илк партияси экспорт қилинди.

UzTrade расширяет экспортные поставки в США
С целью расширения экспортных поставок узбекской продукции на американский рынок подведомственное АО UzTrade при Министерстве внешней торговли Республики Узбекистан заключило контракт с американской компанией Golden Natural Product Inc. на поставку в США сушеной плодоовощной продукции на общую сумму 500 тысяч долл.
Данные экспортные контракты реализуются в рамках договоренностей между АО «UzTrade» и торговым домом компании в США UzAmerican trade Corp, которые были заключены в ходе визита на высшем уровне Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева в Нью-Йорк.
В настоящее время отгружена первая партия сухофруктов в широком ассортименте от отечественной марки UzKand производства СП ООО Best Tastes Technology.