Шавкат Мирзиёев ҳарбий қисмдаги шароитларни кўздан кечирди
Ўзбекистон Республикаси Президенти, Қуролли Кучлар Олий Бош Қўмондони Шавкат Мирзиёев Когон туманидаги ҳарбий қисмни бориб кўрди.
Мамлакатимизнинг янги Мудофаа доктринасига мувофиқ тизимдаги бирлашма ва тузилмаларнинг вазифалари такомиллаштирилди. Қўшинларнинг қурол-аслаҳа ва алоқа воситалари таъминланиши янги босқичга кўтарилди. Ҳарбий хизматчиларнинг жисмоний ва жанговар тайёргарлигига талаблар оширилди.
Ҳарбий қисмда мудофаа тизимидаги ислоҳотларнинг бориши, Бухоро ҳарбий маъмурий сектори фаолияти ҳақида ахборот берилди.
Халқ билан армия, мудофаа бошқармалари билан ҳокимлик бир бўлиши керак, деди Шавкат Мирзиёв. Ҳарбийлар ёшлар билан тез-тез учрашиб туриши, уларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга ҳисса қўшиши зарур.
Президентимиз ҳарбийларнинг хизмат ва яшаш шароитлари билан танишди. Аскар ва офицерлар билан суҳбатлашди.

Шавкат Мирзиёев ознакомился с условиями в воинской части
Президент Республики Узбекистан, Верховный Главнокомандующий Вооруженными Силами Шавкат Мирзиёев посетил воинскую часть в Каганском районе.
В соответствии с новой Оборонной доктриной нашей страны усовершенствованы задачи и структура всех соединений и частей Министерства обороны. На новый уровень поднято снабжение войск вооружением и средствами связи. Повышены требования к физической и боевой подготовке военнослужащих.
В воинской части была представлена информация о ходе реформ в системе обороны, деятельности Бухарского военно-административного сектора.
Народ и армия, управления по делам обороны и хокимияты должны быть единым целым, сказал Шавкат Мирзиёв. Военным следует почаще встречаться с молодежью, помогать воспитанию ее в духе патриотизма.
Президент нашей страны ознакомился с условиями службы и быта военнослужащих, побеседовал с солдатами и офицерами.