2018-02-12 | Технологиялар
Ўзбекистон Республикаси ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида 9 февраль куни «GEOTWO CO LTD» (Корея Республикаси) компанияси вакиллари билан учрашув ўтказилди. Унда ўз ечимларимиз асосида миллий геоинформацион дастурий таъминот яратиш борасида ҳамкорлик масаласи муҳокама қилинди.
Учрашув давомида томонлар геоинформацион тизимларни ривожлантириш, чет маҳсулотларга қарамликни кескин камайтириш, келгусида хизматлар ва дастурий маҳсулотларни экспорт қилиш имкониятларини яратиш учун миллий ахборот тизимларини маҳаллийлаштириш ва ишлаб чиқиш борасида ҳамкорликка келишиб олишди.
«GEOTWO CO LTD» 2000 йили ташкил этилган мустақил геоинформацион компания бўлиб, Жанубий Корея ер-қурилиш ва ахборот макони бозорида етакчи саналади. «GEOTWO» компанияси ечимларининг ўзига хослиги шундаки, улар АҚШнинг «ЭСРИ» компаниясига тегишли машҳур «ArcGIS» дастурий маҳсулотига турдош саналади ва Корея Республикаси ҳамда бошқа қатор мамлакатлар давлат органларида жорий этилган.

Встреча с представителями компании GEOTWO
9 февраля в Мининфоком прошла встреча с представителями корейской компании GEOTWO CO LTD, на которой обсуждено сотрудничество в области разработки национального геоинформационного программного обеспечения, на базе собственных решений.
В ходе встречи стороны договорились сотрудничать в развитии геоинформационных систем, кардинальном уменьшении зависимости от иностранных продуктов, локализации и создании национальных информационных систем для возможности дальнейшего экспорта программного обеспечения и оказание услуг.
GEOTWO CO LTD - независимая геоинформационная компания, основанная в 2000 году, является ведущей в индустрии землеустройства и пространственной информации в Корее. Уникальность решений компании GEOTWO в том, что они являются аналогом известного программного продукта ArcGIS, от американского производителя ESRI, и успешно внедрены в государственных органах Республики Корея и других стран.