Президент “Сузук ота” мақбарасини зиёрат қилди
Мамлакатимизда халқимизнинг бой тарихий-маданий меросини асраб-авайлаш, азиз авлиё ва алломалар мангу қўним топган масканларни обод қилишга катта эътибор берилмоқда.
Давлатимиз раҳбари 2017 йил 26 май куни бу «Сузук ота» мажмуасида бўлиб, мақбара ва масжидни реконструкция қилиш, атрофини ободонлаштириш бўйича топшириқлар берган эди. Шу асосда бу ерда улкан бунёдкорлик ишлари давом этмоқда. Масжиднинг тарихий биноси сақлаб қолинган ҳолда атрофи кенгайтирилмоқда. 900 кишига мўлжалланган айвон қурилмоқда. Шунингдек, ҳунармандлар учун устахоналар, автотураргоҳ ва бошқа иншоотлар барпо этилмоқда. Қурилиш ишлари жорий йилнинг 1 сентябрида якунланиши мўлжалланган.
Мазкур маскан зиёрати чоғида ўтганлар хотираси ёдга олиниб, Қуръон тиловат қилинди.
Президентимиз мажмуадаги қурилиш ишларини кўздан кечирди. Зиёратчилар учун қулайликларни янада ошириш, ҳудудни ободонлаштириш бўйича мутасаддиларга топшириқ берди.

Президент посетил мавзолей "Сузук-ота"
В нашей стране уделяется большое внимание сохранению историко-культурных памятников страны, благоустройству мест упокоения наших великих предков.
Глава нашего государства посетил комплекс "Сузук ота" 26 мая 2017 года, дал поручения по реконструкции мавзолея и мечети, благоустройству прилегающей к ним территории. В настоящее время здесь продолжается широкая созидательная работа.
Историческое здание мечети будет сохранено, площадь комплекса расширяется. Строится терраса на 900 человек. Также возводятся ремесленнические мастерские, автостоянка и другие сооружения. Работы намечено завершить к 1 сентября текущего года.
По обычаю, была почтена память усопших, прочитаны суры из Корана.
Президент нашей страны ознакомился с ходом строительства. Дал ответственным лицам поручения по созданию широких удобств для посетителей, благоустройству территории.