Президент “Сузук ота” мақбарасини зиёрат қилди
Мамлакатимизда халқимизнинг бой тарихий-маданий меросини асраб-авайлаш, азиз авлиё ва алломалар мангу қўним топган масканларни обод қилишга катта эътибор берилмоқда.
Давлатимиз раҳбари 2017 йил 26 май куни бу «Сузук ота» мажмуасида бўлиб, мақбара ва масжидни реконструкция қилиш, атрофини ободонлаштириш бўйича топшириқлар берган эди. Шу асосда бу ерда улкан бунёдкорлик ишлари давом этмоқда. Масжиднинг тарихий биноси сақлаб қолинган ҳолда атрофи кенгайтирилмоқда. 900 кишига мўлжалланган айвон қурилмоқда. Шунингдек, ҳунармандлар учун устахоналар, автотураргоҳ ва бошқа иншоотлар барпо этилмоқда. Қурилиш ишлари жорий йилнинг 1 сентябрида якунланиши мўлжалланган.
Мазкур маскан зиёрати чоғида ўтганлар хотираси ёдга олиниб, Қуръон тиловат қилинди.
Президентимиз мажмуадаги қурилиш ишларини кўздан кечирди. Зиёратчилар учун қулайликларни янада ошириш, ҳудудни ободонлаштириш бўйича мутасаддиларга топшириқ берди.

Great attention in Uzbekistan is paid to preservation of historical and cultural monuments of the country, improvement of resting places of great ancestors.
The Head of the state during the visit to “Suzuk ota” complex on May 26, 2017, gave instructions on reconstruction of the mausoleum and the mosque, improvement of the adjacent territory. Extensive construction and landscaping activities are continuing here.
The historic building of the mosque will be preserved, the area of the complex is expanding. A terrace for 900 people is being built. Artisan workshops, parking and other structures are also being built. The construction activity is scheduled to be completed by September 1 this year.
According to customs, the memory of the deceased was honored, the surahs from the Quran were read.
The President of Uzbekistan got acquainted with the progress of construction. Gave instructions to responsible persons on creating broad amenities for visitors, landscaping of the territory. This was reported by the Press Service of the President of the Republic of Uzbekistan.