ОФК президенти, ФИФА вице-президенти Давлатимиз раҳбарига ўз табригини йўллади
Сизга ва Ўзбекистон халқига футбол бўйича 23 ёшгача бўлган ёшлар ўртасида Хитойда ўтказилган Осиё чемпионатида мамлакатингиз терма жамоаси ғолиб бўлгани муносабати билан ўзимнинг самимий табрикларим ва энг яхши тилакларимни изҳор этиш мен учун катта шарафдир.
23 ёшгача бўлган ёшлар ўртасида Марказий Осиё минтақасидан биринчи бўлиб Осиё чемпионати ғолиблигига эришган мамлакатингиз жамоаси аъзоларининг бутун мусобақа давомида матонат ва жасорат намуналарини кўрсатгани мақтовга лойиқдир.
Мен ишонаманки, ушбу футболчилар яқин келажакда Ўзбекистон футболини ривожлантиришда муҳим роль ўйнайди ва мамлакатингиз ҳамда бутун Осиёнинг ғурур-ифтихорига айланади.
Ўзбекистон Республикаси раҳбариятининг саъй-ҳаракатлари билан ўзбек футболи янада юксак поғоналарни забт этишига шубҳа қилмайман.
Сизни ишонтириб айтаманки, мафтункор мамлакатингизда футболни янада ривожлантириш ва тарғиб қилишни тўла қўллаб-қувватлашга тайёрман.

To His Excellency Mr. Shavkat Mirziyoyev, President of the Republic of Uzbekistan
It is my great pleasure and honour to extend to you and the Uzbekistan nation, my personal heartfelt congratulations and best wishes on the U23 national team winning the AFC U23 Championship 2018 China, earlier today.
As the first Central Zone Asian nation to win the AFC U23 Championship, the whole team deserves commendation for their thrilling display of grit and dedication throughout the Championship.
I am confident these players will play a pivotal role in Uzbekistan football’s progress in the coming years, and will make your nation and Asia proud.
I have no doubt that with the support of the Government of the Republic of Uzbekistan, the future of football in Uzbekistan is bright.
I assure you of my full support for accelerating the development and promotion of football in your beautiful country.