Беларус Республикаси Ташқи ишлар вазирига мактуб
Ўзбекистон Республикаси ва Беларус Республикаси ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 25 йиллиги муносабати билан менинг самимий табригимни ва энг эзгу тилакларимни қабул қилгайсиз.
Шуни мамнуният билан таъкидлаб айтмоқчиманки, ўзаро ҳурмат ва бир-бирининг манфаатларини инобатга олиш тамойилларига асосланган Ўзбекистон-Беларус муносабатлари ўтган чорак аср давомида шерикчилик ва конструктив ҳамкорлик руҳида фаол ривожланиб келди.
Ишончим комилки, Минскда Ўзбекистон Элчихонасининг очилиши икки томонлама муносабатларни янги босқичга кўтаради ва мамлакатларимиз ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни ҳар томонлама кенгайтиришга кучли туртки беради.
Аминманки, Ўзбекистон ва Беларус ўртасидаги анъанавий дўстона алоқалар бундан кейин ҳам икки мамлакат халқларининг фаровонлиги йўлида жадал ривожланади ва мустаҳкамланади.
Ушбу муҳим кунда, рухсатингиз билан Сизга, ҳурматли Владимир Владимирович, ва Сизнинг раҳбарлигингиздаги Беларус Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги жамоасига соғлик, фаровонлик ва ҳар томонлама муваффақиятлар тилайман.

Послание Министру иностранных дел Беларуси
Примите мои сердечные поздравления и самые добрые пожелания по случаю 25-летия со дня установления дипломатических отношений между Республикой Узбекистан и Республикой Беларусь.
С особенным удовлетворением хочется отметить, что за четверть века узбекско-белорусские отношения, основанные на принципах взаимоуважения и учета интересов друг друга, активно развивались в духе партнерства и конструктивного взаимодействия.
Выражаю уверенность, что открытие Посольства Узбекистана в Минске поднимет двусторонние отношения на новый уровень и придаст мощный импульс всестороннему расширению многопланового сотрудничества между нашими странами.
Убежден, что традиционно дружественные связи между Узбекистаном и Беларусью будут и дальше динамично развиваться и укрепляться на благо народов двух стран.
В этот знаменательный день позвольте пожелать Вам, уважаемый Владимир Владимирович, и в Вашем лице всему коллективу Министерства иностранных дел Республики Беларусь здоровья, благополучия и всяческих успехов.